1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Şahinle Pendik Okuyor

Başkan Şahinle Pendik Okuyor

Başkan Şahinle Pendik Okuyor
                 Pendik Okuyor” projesi kapsamında her hafta  liseleri ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  kitap sevgisi  aşılamaya devam ediyor. Programında  düzenli olarak okul ziyaretlerine yer veren  Başkan Kenan Şahin,  tavsiyelerde bulunduğu öğrencilerle birlikte kitap da okuyor.  
 
Sabah törenin ardından okulların konferans salonunda lise son sınıf öğrencilerine hitap eden Başkan Şahin, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Sevmek için bilmek, bilmek için okumak lazım. Sakın dünyayı değiştirmek için başkasından medet ummayın. Bu güç sizde var” dedi.  Başkan Şahin, kendi yaşamından da örnekler verdiği konuşmasında, hayatta başarılı olmaları için bol bol okumaları ve zamanın kıymetini bilmeleri  tavsiyesinde 
bulundu. 
 
Kütüphane Gönüllüleri ile birlikte organize edilen “7’den 77’ye Pendik Okuyor” kampanyası kapsamında  ziyaret edilen okullarda 12. Sınıf  öğrencilerine Türk ve dünya klasiklerinden örnekler hediye ediliyor.  Başkan Şahin, konuşmasından sonra yanında getirdiği kitapları öğrencilere  dağıtarak okuma saatinde onlara eşlik ediyor.
 
 

HABERE YORUM KAT