1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Tarhan, köylü kadınların konuk oldu

Başkan Tarhan, köylü kadınların konuk oldu

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçenin kırsal bölgesinde bulunan Çevlik Mahallesi'nde kadınların konuğu oldu.

Başkan Tarhan, köylü kadınların konuk oldu

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçenin kırsal bölgesinde bulunan Çevlik Mahallesi'nde kadınların konuğu oldu.

Çevlik Mahallesi'nde gerçekleştirilen hizmetler hakkında fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette, özellikle Kadın Üretici Pazarları ile kendilerine yepyeni bir kapı açtığı için Başkan Tarhan'a teşekkür ettiler. İki farklı evde kadınlarla bir araya gelen Tarhan'a, Çevlik Mahallesi Muhtarı Ali Uğuz da eşlik etti. Tarhan, köy çocuklarına bizzat eşi Sembol Tarhan tarafından örülen berelerden hediye etti.

Mezitli'de gerek hizmet açısından gerekse insani yaklaşım açısından ilk kez böylesi sıcak ve ilgili bir başkana sahip oldukları için mutlu olduklarını ifade eden kadınlar, "Sürekli görüşüp konuşabileceğimiz, aynı zamanda özellikle kadınlar için yaptığı hizmetler nedeniyle asla unutulamayacak bir başkana sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı ve mutlu hissediyoruz. Allah çalışmalarınız da güç kuvvet versin" dediler.

Başkan Tarhan da yaşamının yarısından fazlasının belediyecilikle geçtiğini, aynı zamanda yüksek ziraat mühendisi olduğu için kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara yapılacak hizmetleri çok iyi tespit etme şansı olduğunu söyledi. Tarhan, "Sürekli halkımızla diyalog içerisinde bulunmaktan çok mutluyum. Sürekli halkın arasındayım ve benim en büyük gücüm halkımın, özellikle kadınlarımızın bana sahip çıkmasıdır. Biz ülkemizdeki suni gündemler yerine insanımıza hizmet edecek, sıkıntılarını giderecek projelerle her kesimden insana dokunmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki, kadını güçlü olan bir toplum asla yıkılmaz. Biz kadınımızı güçlendirerek, aslında toplumumuzu güçlendiriyoruz" diye konuştu.

Kendisine gelen telefonların yüzde 80'nin iş talebinden oluştuğunu belirten Tarhan, Türkiye'nin başlıca sorunlarından birinin de işsizlik olduğunu hatırlattı. Tarhan, "Maalesef ülkemizde konuşulan gündemle halkımızın gündemi çok farklı. İnsanımız işsizlikle, hayat pahalılığıyla, terörle, yolsuzlukla uğraşırken maalesef ülkemizi yönetenlerin gündemleri çok farklı. Biz yöneticiler olarak halkımıza direk fayda sağlayacak işlerle meşgul olmalıyız. Bu nedenle hizmetlerimizi yürütürken bir öncelik sıralaması belirliyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Problemler çözüldükçe hem halkımızın geleceğe yönelik güveni artıyor hem de sıkıntıları küçülterek çözme imkanı buluyorsunuz" şeklinde konuştu.

Başkan Tarhan, köylü kadınların konuk oldu

Başkan Tarhan, köylü kadınların konuk oldu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.