1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Toçoğlu, üniversite öğrencilerini misafir etti

Başkan Toçoğlu, üniversite öğrencilerini misafir etti

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerini makamında ağırladı....

Başkan Toçoğlu, üniversite öğrencilerini misafir etti

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerini makamında ağırladı.

Ziyarette öğrencilerin sorularını yanıtlayan Toçoğlu, yaptığı açıklamada, çevre hassasiyetini her zaman ön planda tutan bir belediyecilik anlayışı gözettiklerini söyledi.

Sakarya'nın doğal güzelliklerini koruyarak vatandaşların içerisinde yaşamaktan mutluluk duyduğu, daha da yaşanabilir bir Sakarya inşa etmek istediklerini vurgulayan Toçoğlu, "Denizi, gölleri ve nehirlerimizi, inşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisleriyle koruyoruz. Atık sularımızın yüzde 80'ini arıtıyoruz. Bu, dünya standartlarının üzerinde bir rakam." ifadesini kullandı.

Toçoğlu, çevre hassasiyetinden asla taviz vermediklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimiz günden beri Sakaryamızın doğal güzelliklerini gelecek nesillere aktarabilmek için çevreci belediye kimliğini benimsedik. Hayata geçirdiğimiz yeni yaşam alanlarıyla yeşil alanlarımızı arttırdık. Çevreci projelerimizle şehrimizi koruma altına aldık. Yatay mimari anlayışımızla da özgün bir Sakarya ortaya çıktı. Sakarya'da göğe baktığınız zaman gökyüzünü görebiliyor, yeşille, toprakla temas edebiliyorsunuz. SEKAY ile şehrimizde değerlendirilmeyen atık kalmayacak. Öte yandan enerji ve organik gübre üreteceğiz. Vahşi depolamaya da son verdik. İki adet aktarma istasyonu inşa ettik. Pamukova'da hayata geçirdiğimiz Akçay Barajı ile şehre yılda 40 milyon metreküp su terfi edeceğiz. Şehrimizin yüzde 50 su ihtiyacını Akçay Barajımızdan karşılayacağız."

Doğadaki her canlının yaşam hakkına saygı duyduklarını dile getiren Toçoğlu, "Doğayı, insanı ve hayvanları sevmek önemli. İnşallah ülkemiz sizler gibi çevre hassasiyeti yüksek genç mühendislerle refah seviyesini daha ileriye taşıyacak. Bu vesileyle geri dönüşüm projelerinize sonsuz destek vereceğimi belirtmek isterim." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT