1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Toltar, Erzurumlarla bir araya geldi

Başkan Toltar, Erzurumlarla bir araya geldi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Erzurumlular Derneği yönetimi ve üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan Toltar, Erzurumlarla bir araya geldi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Erzurumlular Derneği yönetimi ve üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Erzurumlular Derneğine konuk oldu. Erzurumlular Derneği'nin kahvaltı programına Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Belediye Meclis üyeleri, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Dilovası Erzurumlular Dernek Başkanı Cebrail Temiz, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş ve yöre dernek başkanları, Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Alaattin Durmuş ile vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Erzurumlular Dernek Başkanı Cebrail Temiz, Başkan Toltar ile bir araya gelerek kentin sorunlarına çözüm önerileri sundukları için memnun olduklarını dile getirdi. KEDFE Başkanı Tekin Dursun ise toplantıdan çıkacak güzel sonuçların ilçeye katkı sunacağına inandığını belirtti.

Toplantı da son olarak konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise "Birlik ve beraberliğimizi ve dayanışmamızın en güzel örneklerinden biri olan bu buluşmalarımızda ilçemizin ana sorunları ve çözümlerini siz değerli hemşerilerimle konuşmak ve tartışmak bizlere ayrı bir güç veriyor. Göreve gelirken halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görev süremiz sonunda vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile son bulur" dedi.

İlçedeki ana sorunların hem hükümet hem de Büyükşehir Belediyesi desteği ile çözebileceklerini söyleyen Toltar, "İlçemizin giriş ve çıkışları, Kömürcüler OSB'nin taşınarak yerine lojistik merkezi kurulması, İlçemizde büyük bir tır parkının eksikliği, artık ilçelerde gelişi güzel semt pazarları yerine kapalı semt pazarları hayata geçiyor. Semt pazarı ile ilgili önemli mesafe kat ettik. İlçemizde kapalı yüzme havuzu konusunda da çalışmalarımız önemli yol kat etti. Ulaşımda ilçemize önemli kolaylık sağlayacak Mimar Sinan Mahallesi ve Orhangazi Mahallelerimizin ve köylerimizin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni yol çalışması için Büyükşehir Belediyemizle görüşmelerimiz devam ediyor. Diliskelesi Mahallemize yapacağımız kapalı spor sahası içinde tüm hazırlıklarımız tamam projesi hazır inşallah bu projemizde yakın bir zamanda başlayacak. İlçemizde doğalgazın yaygınlaştırılması çevre kirliliği açısından oldukça önemliydi, PALGAZ ile başladığımız projede doğalgaz çalışmalarının büyük kısmını bitirdik. Son olarak orman vasfındaki evlerde verilmesi konusunda mutabakata varıldı" şeklinde konuştu.

Herkesin farklı kültür ve coğrafyalardan gelmesine rağmen birliğin bozulmadığına dikkat çeken Toltar, " Hepimiz Anadolu'nun ayrı illerinden gelerek buraya yerleştik. Hepimizin amacı daha iyi koşullarda yaşamlarımızı idame etmek ve bizden sonraki nesillere daha iyi bir yaşam sunmaktır. İlçemizde güzel bir dayanışma ruhu var. Anadolu'dan gelsekte geldiğimizi unutmadan zenginliklerimizi hep bir arada yaşayarak dayanışma halinde güzellikleri sergiliyoruz. Sosyal Belediyeciliğe önem veriyoruz. İlçemizde yaşayan insanlarımızın çoğu dar gelirli vatandaşlarımız. Bizde sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçemiz halkımıza elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ali Toltar ile vatandaşlar ilçe sorunları ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Başkan Toltar, Erzurumlarla bir araya geldi

Başkan Toltar, Erzurumlarla bir araya geldi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT