1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Tutal: "Araç parkları konusunda duyarlı olmalıyız"

Başkan Tutal: "Araç parkları konusunda duyarlı olmalıyız"

Konya'nın Seydişehir ilçesinde bazı cadde ve sokaklarda gelişi güzel park edilen araçlar, trafik akışına engel olduğu gibi vatandaşların da yolda yürürken...

Başkan Tutal: "Araç parkları konusunda duyarlı olmalıyız"

Konya'nın Seydişehir ilçesinde bazı cadde ve sokaklarda gelişi güzel park edilen araçlar, trafik akışına engel olduğu gibi vatandaşların da yolda yürürken zorluk çekmesine neden oluyor. Yaşanan trafik sorununa değinen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçenin en önemli sorununun trafik sorunu olduğu söyledi.

Başkan Tutal, ilçenin en işlek caddelerinde vatandaşların gelişi güzel araç parkları nedeniyle trafikte sıkıntılar yaşandığını belirterek, "Hatalı parklar yüzünden trafik bu caddelerimizde zaman zaman felç oluyor. Vatandaşlarımızdan ricamız alış veriş ve gezmeye çıktıkları zaman araçlarını gelişi güzel yola park etmemeleri. Seydişehir'de yıllardır kronikleşmiş bir trafik sorunu var. Bu sorun zamanla krize dönüşüyor" dedi.

Bir şehrin yaşanabilir ve gelişmiş olması için ulaşım ve trafiğin etkili bir kriter olduğunu ifade eden Başkan Tutal, "Trafik sorunları artan şehirlerde yaşanabilirlik yok olmaya başlıyor. Bu noktada belediye olarak şehir planlayıcılarını devreye alarak yanlışları gidermeye çalışıyoruz. Bu süreçte sürücülerimizden araç parkları konusunda daha duyarlı ve daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz" şeklinde konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT