1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Yağcı’nın 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Başkan Yağcı’nın 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yağcı’nın 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yağcı, yayımladığı mesajında; "İnsanların en zor günlerinde, sabır ve tahammüllerinin en aza indiği zamanlarda onlara hizmet sunan bir mesleğin mensupları olarak her türlü takdiri hak eden sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Mesajında; toplumsal hayatta sağlığın önemi ve sağlık sektöründe çalışan bireylerin üstlendiği önemle sorumluluğu dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şu ifadeleri kullandı:

'İnsanların gerek birey olarak gerek toplumsal hayattaki bütün bireyler açısından tıbbın ve sağlık camiasının önemi tartışılmaz olmakla birlikte, Türk milletinin geleceğinde hekimlerimizin mukaddes yeri açıkça ortadadır. Bu düşünce ve önemi belki de büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz" sözü, en kısa şekilde özetlemektedir. Diğer yandan sağlık sisteminde ve tıp dünyasında da meydana gelen değişiklikleri ve gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Gerek hükümetimiz gerek devletimizin gerçekleştirdiği dev atılımlar ile insanımızın hastanelerde kuyruk bekleme çilesi sona ermiş, gençlerimizin de bu mesleğe göstermiş olduğu ilgi sonrasında mevcut hekim ve sağlık çalışanı sayısı her geçen gün daha da artmıştır. Şunu da çok iyi biliyoruz ki, başarılı sağlık hizmeti sunumu için asıl unsur sağlık hizmeti sunan insanlarımızdır. Sağlık çalışanları, insanların en zor günlerinde, sabır ve tahammüllerinin en aza indiği zamanlarda onlara hizmet sunan bir mesleğin mensupları olarak her türlü takdiri hak ediyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.'

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT