1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Başkan Yazıcı başarılı bireylerimizi taçlandırmak, biz yöneticilere medeniyetimizden gelen bir şiardır

Başkan Yazıcı başarılı bireylerimizi taçlandırmak, biz yöneticilere medeniyetimizden gelen bir şiardır

Başkan Yazıcı     başarılı bireylerimizi taçlandırmak, biz yöneticilere medeniyetimizden gelen bir şiardır

        Tuzla Belediyesi, Tuzla Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tuzla Gençlik Merkezi etkinliklerinde başarı gösteren 120 öğrenciyi tespit ederek, tatile gönderdi. 120 başarılı öğrenci ve 12 öğretmen Yunanistan’ın Thassos Adası’ndaki Pitsas Kampına Tuzla Belediyesi tarafından bir haftalık tatile gönderildi.

        Tatilden dönen öğrenciler ve aileleri, öğretmenleriyle birlikte Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaret Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

        Yunanistan’a bir haftalık tatile gönderdiği başarılı öğrencileri kabul eden Başkan Yazıcı “Dünyada ne yaparsak yapalım, en önemlisi insan yetiştirmektir. Biz bugün başaran çocuklarımızı, yarın arkadan gelecek başarılı çocuklarımızı ödüllendirmeye devam edeceğiz.” dedi. 

        Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, başarıyı ödüllendirmenin medeniyet değerlerimiz arasında yer aldığını vurguladı. Başarı hakkında derecelendirmede bulunan Başkan Yazıcı, “Delilikle dâhilik arasında bir fark varsa o da başarıdır. Bir şeyi hayal edersiniz, başarırsanız dâhilik deriz, taçlandırırız. Eğer bu hayalinizi başaramazsanız delilikle de suçlanırsınız. Başarmak, başarılı olmak çok önemli. Güzel bir söz vardır; başarı, sözlükte çalışmaktan önce gelir. Biz o çalışmayı, başarmayı, bir şeyler elde etmeyi, başarmış olanları da, marifet iltifata tabidir sözündeki gibi başarılı öğrencilerimizi, başarılı bireylerimizi taçlandırmak, biz yöneticilere medeniyetimizden gelen bir şiardır. Böyle çocuklar yetiştirdikleri için ailelerine teşekkür ediyorum, çocuklarının başarılarından dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

          Başarılı öğrencileri teşvik edip başarılarını geleceğe taşımayı amaçladıklarını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Gerek Tuzla’da, gerek Türkiye’de, gerekse Yunanistan’da da olsa başarıyı her zaman taçlandıracağımızı belirmek istiyorum. Tuzla, şehri emin olarak bize emanet edilmişse, Tuzla’nın geleceği de bize emanet. Gelecek siz sevgili başarılı gençlere emanet. Biz bugün başaran çocuklarımızı, yarın arkadan gelecek başarılı çocuklarımızı ödüllendirmeye devam edeceğiz.

          Dünyada ne yaparsak yapalım, en önemlisi insan yetiştirmektir. Yetişmiş insanları daha iyi bir donanıma, daha iyi noktaya getirmek lazım. Bizim yaptığımız ülkemizin geleceğini kurtarmak, siz başarılı gençlerimiz için imkânlarımızı seferber edebilmektir. Başarılı öğrencileri gördükçe daha çok keyif alıyorum. Bütün imkânlarımız sizinle, yeter ki siz başarılı olun.”

Öğrenciler ve aileleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı’ya Yunanistan’daki getirdikleri hediyeleri verdi. Başkan Yazıcı, kamp sorumlusu Yorgo Pitsas’a plaket vererek teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT