1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Başkan Yazıcı dan Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz

Başkan Yazıcı dan Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz

Başkan Yazıcı dan Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz
       Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Aydın Mahallesi Giresun Mevkii’nde bölge halkıyla bir araya geldi. Vatandaşların sorularını yanıtlayan Dr Şadi Yazıcı, Giresun Mevkii’nde yaşanan mağduriyetin ortadan kaldırıldığını söyleyerek bölge ile ilgili planların  askıya çıkarıldığını duyurdu. Başkan Yazıcı  “Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz.” dedi.
 
        Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii’nde 2005 yılında Toplu Konut İdaresi tarafından hazırlanıp onaylanan planların bölgede oluşturduğu mağduriyet ortadan kaldırıldığını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın yaşanan mağduriyeti ortadan kaldırmak için yaptığı girişimler olumlu sonuçlandı. 
 
         Bu toplantıda ayrıca planlama sürecini ve mağduriyetin çözüme kavuşmasını müjdeleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlama sürecini şu şekilde açıkladı: “Göreve başladığım günden beri bu sorunun çözümü için çalışıyoruz. Daha önce Toplu Konut İdaresi tarafından onaylı imar planlarının değiştirilmesine izin verilmiyordu. Yaptığımız yazışmalar ve sık sık Ankara’yı aşındıran ziyaretlerimiz neticesinde, Toplu Konut İdaresi yetkiyi devrederek plan yapma yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz, yazışmalarımız ve takibimiz neticesinde 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği bu alanda plan yapma yetkisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğu ifade edildi. Yıllardır süregelen, mahallede birçok aileyi ilgilendiren bu konu, Toplu Konut İdaresi Eski Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın talimatıyla çözüme kavuşturuldu. Giresun Mevkisi’nin bakanlıkça onaylanan 1/1000’lik imar planları, 1 ay süreyle belediyemizde askıda kalacak ve isteyen vatandaşımız detaylı bilgiyi belediyemizden alabilir.” 
 
        Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlamanın bölgede yapılaşmanın önünü açacağını, çevresindeki yatırımlarla bölgenin değer kazanacağını söyledi. Başkan Yazıcı, “Planların onaylanması ile birlikte yolda ve yeşil alanda kalan parseller konut alanına alındı. Bu plandan sonra aradaki yollar da dahil olmak üzere parsellerin üzerinden geçmeyen ara yolların planlamasını da konulan plan notları ile biz çözeceğiz. Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz. Bu planla sizin iskanlı, ruhsatlı yerlerinizi yapmanıza bir engel kalmadı. Planınız geçti, yeriniz kıymetlendi. Herkes yerine sahip çıksın.” dedi. 
 
 
 

HABERE YORUM KAT