1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Başkan Yazıcı Tepeören Hakkındaki Planlarını Açıkladı

Başkan Yazıcı Tepeören Hakkındaki Planlarını Açıkladı

Başkan Yazıcı Tepeören Hakkındaki Planlarını Açıkladı

           Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tepeören Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde vatandaşlarla buluştu. Tepeören’de yaptıkları planlama hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, Tepeören’de ilk kez bu dönem yapılan planlamanın vizyon katacağını söyledi. Yazıcı “Tepeören’in gelişmesine misyon katacak bir vizyon ortaya koyduk. Eğitim Kenti Tuzla’nın en önemli merkezi de Tepeören merkezli Akfırat ve TEM üstündeki her yeri içine alan bölgedir dedi.

          Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Burada hizmet yapıyoruz hizmete devam ediyoruz ama buradaki en önemli hizmetimiz plan yapmaktır.” Şeklide konuştu. Planlama yapılmadığı için beklemede kalan üniversitelerin harekete geçmediğini söyleyen Yazıcı “Bu bölgede muhteşem bir gelime olacağına inanıyorum.” dedi

          Tepeören’deki planlamayı tamamladıklarını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı planlamada hakların korunduğunun altını çizdi. Başkan Yazıcı “Hizmetlerin yapılabilmesi için plana ihtiyaç var. Plan olmadan hiçbir şey olmuyor ama o planı da standart bir planla geçiştirmedik. Köy içinin emsallerini koruduk, hak ve hukukumuzu koruduk. Köy içersinde yapılaşmaya ve yerleşmeye müsaade olabilecek bir plan yaptık. Biz bu planlarla Tepeören’i ve kentin geleceğini çizdik.” Dedi.

         Tepeören’deki en önemli hizmetin plan yapmak olduğunu söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı “Tepeören’de hiç bir plan yoktu. Tepeören ilk kez plana kavuştu. Yerlerimiz tarla statüsünden arsa statüsüne kavuştu yerlerimiz kıymetlendi. Köy içinde uygulama alını dışında kalan yerlerde imar durumu alıp yapı yapabilirsiniz. Burada hizmet yapıyoruz hizmete devam ediyoruz ama burada yaptığımız en önemli hizmetimiz plan yapmaktır. Bu planla birlikte gelişen bir kenti birlikte göreceğiz. Bu bölgenin değerlenmesiyle birlikte burası gelişecek. Şimdi bundan sonra bu plana uygun gelişimi sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

        Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlamanın ardından yaşanacak süreci ise şu şekilde açıkladı: “Plan bittikten sonra altyapı ve yol çalışmaları başlayacak. Bundan sonra şehrin gelişimi, dönüşümlü ve bireysel olur. Siz plana destek verirsiniz veya devletin vereceği desteklerle dönüşümler gerçekleştirilir.”

       Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlama ile üniversitelerin Tepeören çevresinde hızlanacağını belirtti. Başkan Yazıcı “Tepeören’in gelişmesine misyon katacak bir vizyon ortaya koyduk. Eğitim Kenti Tuzla’nın en önemli merkezi de, Tepeören merkezli Akfırat ve TEM üstünü içine alan bölgedir. Bu bölgenin gelişmesi üniversiteler ile beraber ticaretinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Bu bölgede muhteşem bir gelişme olacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

       Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı daha sonra vatandaşların sorularını yanıtladı.

HABERE YORUM KAT