1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkan Yemenici, Yeşilay Haftasını kutladı

Başkan Yemenici, Yeşilay Haftasını kutladı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Yemenici, Yeşilay Haftasını kutladı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Cüneyt Yemenici mesajda şu sözlere yer verdi; "Yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanımına karşı olanlar tarafından 5 Mart 1920 tarihinde kurulan ve daha sonra Yeşilay Derneği adını kullanan Hilal-i Ahdar Cemiyetinin kuruluş tarihini içeren 1-7 Mart haftası, her yıl ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği ise her kesimden insanımıza yanlış alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunmaktadır. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, tüm bireylerimizin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin; kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini, el birliğiyle, önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine anlatmak da hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle Yeşilay Haftasının 97. yıl dönümünü kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum."


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT