1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkanı Şahin, geride kalan birbuçuk yılı basın mensuplarıyla değerlendirdi

Başkanı Şahin, geride kalan birbuçuk yılı basın mensuplarıyla değerlendirdi

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin yerel basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Başkanı Şahin, geride kalan birbuçuk yılı basın mensuplarıyla değerlendirdi

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin yerel basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Basın toplantısında  Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli, Pendik Belediyesi Basın Yayın Koordinatörleri Abdurrahim Bayram, Metin Tavukçu ve bölgede yayın yapan yerel basın mensupları hazır bulundu.

Toplantı karşılıklı sohbet ve soru/cevap şeklinde geçti.

Dr. Kenan Şahin 30 Mart yerel seçimlerinden sonra,  arada geçen 1,5 yıllık sürede yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

 Şahin, kentsel dönüşüm’de  2014 yılında 9 bin binanın dönüştüğünü önceliklerinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.  Geçtiğimiz 2013 yılına göre artış olduğunu belirten Başkan Şahin, Kentsel dönüşümde önemli bir yol kat ettiklerini, İmar konusunda örnek olacak uygulamalar yaptıklarını belirtti.

Başkan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü, 2013 yılında Kentsel dönüşüm kapsamında  8 bin bina dönüştü “Her Daireye Otopark” kararını 1 Nisan 2014’te aldık. Bu konu dönüşüme zarar vermedi. 2014 yılında 9 bin bina dönüştü. 2015 yıllının rakamları henüz açıklanmadı fakat 10 bin üzerinde bekliyoruz. Her yıl 10 bin binayı dönüştürürsek bu bizim için iyi bir rakam.” dedi.

img_1603.jpg

PENDİKLİLERİN EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ 3 BAŞLIK  

Başkan Şahin Pendikli vatandaşlardan çağrı merkezi yoluyla en çok şikayet aldıkları konuların sahipsiz sokak köpekleri, Çarşıdaki kaldırımların esnaflardan tarafından ihlali, ve otopark konusu olduğunu söyledi.  Pendik dışından getirilen köpeklerin Pendik havzasında toplandığını Belediye olarak gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili ellerinden geleni yaptıklarını belirten Şahin, ancak hayvan severler tarafından tepki gördüğünü aktardı. Esnafa kaldırımlara taşmaması noktasında iyi niyetle yaklaştığını fakat esnafların iyi niyeti su istimal ettiğini belirten Şahin bu konuda da gerekli çalışmaların yapıldığına gerekli önlemlerin alınacağını duyurdu.

img_1630.jpg

“ÖNCELİĞİMİZ PENDİKLİ ÇOCUKLARI FUTBOL CAMİASINA KAZANDIRILMASI”

Kenan Şahin gündemle ilgili konuşmasının ardından amatör spor kulüplerinin ve Pendikspor’un, Pendik için önemini anlattı.. Şahin “Pendik Belediyesi olarak bizim ilk önceliğimiz Pendik’li çocuklarımızın futbol camiasına kazandırılmasıdır.” dedi.  Başkan Şahin Pendikspor’un geçimini kendi kaynaklarıyla yaptığını belirterek Pendik Belediyesi  olarak asla maddi destekte bulunmadıklarını ifade etti.

“YENİDEN ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Dr. Kenan Şahin 2019 yılı seçimleri içinde tekrar aday olmayı düşünmediğini  belirterek,  Daha önce söylemiştim. Belediye Başkanlığı iki dönem yeterlidir. Belediyecilik zor iştir. İnsanında dinlenmesi ve ailesini zaman ayırması gerek. Bende aileme zaman ayırmak istiyorum”. ifadelerinde bulundu. – Haber: Yusuf SARAY

12308334_10150946721889953_3265716041947724676_n.jpg

 

HABERE YORUM KAT