1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Başkent zabıtasından Tüketici Hakları Sempozyumu

Başkent zabıtasından Tüketici Hakları Sempozyumu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, "Amacımız asla ceza yazmak değil. Biz insanları doğru yola kanalize ederek,...

Başkent zabıtasından Tüketici Hakları Sempozyumu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, "Amacımız asla ceza yazmak değil. Biz insanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamak istiyoruz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Zabıta Teşkilatı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen "Yerel Yönetimlerde Tüketici Haklarının Yeri" konulu sempozyumda konuştu. Tüketici haklarına verilen önemin Osmanlı'dan gelen bir gelenek olduğunu hatırlatan Karabudak, Zabıta Teşkilatınca Ankara'da gerçekleştirilen uygulamaları anlattı.

"Amacımız asla ceza yazmak değil, biz insanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamak istiyoruz"

İnsanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Karabudak, "Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tüketici Hakları Denetim Merkez Amirliğimiz, 10.08.2015 tarihinde fiilen kurulmuştur. Amirliğimiz o günden itibaren tüketici hakları alanında yapmış olduğu çalışmalarla halkımıza hizmet veriyor. Amacımız asla ceza yazmak değil. Biz insanları doğru yola kanalize ederek, haklarını almalarını sağlamak istiyoruz. Çalışmalarımızla ve yaptığımız işbirlikleriyle farkındalığımızı ortaya koymak zorundayız. Bunu da en iyi şekilde hep birlikte yapabiliriz" şeklinde konuştu.

Karabudak, zabıtanın varlığını ve tüketici hakları konusundaki rolünü en etkin şekilde hissettirebilmesi için sosyal medya dahil her türlü aracı en etkin şekilde kullanması gerektiğini ve bu yönde çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Tüketiciyi Koruma ve Dayanışma Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamil Nazik ise katılımcılara, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun konusunda ayrıntılı bilgi verdi.

İstanbul Zabıtası Tüketici Hakları Birimi Amiri Sinan Kalender ve Ordu Zabıtası Tüketici Hakları Birimi Amiri Kadir Temel de illerinde, tüketici haklarının korunması yönünde gerçekleştirdikleri faaliyetleri örnekleriyle anlattı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.