1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları Avustralya’da

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları Avustralya’da

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, "Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında alternatif pazar oluşturma çalışmaları...

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları Avustralya’da

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, "Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında alternatif pazar oluşturma çalışmaları için 5. yurt dışı faaliyetini Avustralya'da gerçekleştirdi.

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, tek bir pazara bağlı kalmamak, alternatif pazarlar oluşturmak, mevcut pazarlarda etkinliğini artırmak ve bölgemizin doğaltaşlarını dünyanın her yerine ihraç etmek parolasıyla başlattığı yurt dışı pazarlama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları bu kez "Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Avustralya'ya gitti. Antalya'dan 14 bin 707 kilometre uzaklıktaki Avustralya'ya giden Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, Sidney'de sektör temsilcileriyle iş görüşmeleri gerçekleştirip, Melbourne kentinde düzenlenen Desing Build Fuarı'na katıldı.

Avustralya'ya giden heyette 8 firmanın 12 temsilcisi yer aldı. Avustralya'da BAİB'i Maden Komitesi Başkanı ve BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Akın, BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Baysarı ve BAİB Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi Pektaş temsil etti. Heyet, program kapsamında Avustralya'nın önemli doğaltaş ithalatçılarından Marble Matters ve Euro Natural Stone firmalarına ziyaretler gerçekleştirip, görüşmeler yaptı. Avustralya firmalarıyla gerçekleştirilen görüşmelerde sektör hakkında bilgiler alındığı gibi Batı Akdeniz'in doğaltaşları, ihracatçı firmaların kapasiteleri hakkında bilgi verildi.

Görüşmeler Avustralya pazarında etkinliği artırma adına oldukça verimli geçerken, fuar alanında gerçekleşen çalışmalarda ise doğaltaşları katılımcılara detaylı bir şekilde tanıtıldı. Fuar alanında BAİB standını ziyaret eden firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Fuar alanında BAİB standını ziyaret eden Ticaret Ataşeliği yetkilileri Avustralya pazarı ve tüketici trendleri hakkında firma yetkililerine bilgi verip, ihaleler hakkında paylaşımlarda bulundu. Fuar alanında BAİB standını Sidney Başkonsolosu Melih Karalar da ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT