1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batı Mahallesinin Yeni Spor Tesisi

Batı Mahallesinin Yeni Spor Tesisi

Batı Mahallesinin Yeni Spor Tesisi
          Yanında yer alan iki basketbol sahasını da yenileyen Belediye, ayrıca Dumankaya Camii yanındaki eski spor idari binası yerine de modern bir tesis  inşa ediyor.
         Batı Mahallesi sahiline yapılan suni çim futbol sahası ve yenilenen basketbol sahaları, sporseverlerin beğenisini kazanıyor. Dumankaya Camii yanında yer alan ve  daha önce halı saha olarak kullanılan alanda şimdi suni çimle kaplı FİFA standartlarında bir futbol sahası yer alıyor. Amatör futbol kulüplerinin hizmetine sunulacak futbol sahasında  Ampute 1. Ligi’nde mücadele edecek Pendik Engelliler Spor Kulübü , 10 Kasım saat 13.00’da burada maçını oynayacak.
 
     Aynı yerde bulunan ve yıllardır kullanılmaktan yıpranan iki basketbol sahası da yenilendi. Birçok profesyonel basketbolcu çıkardığı bilinen bu iki güzide  basketbol sahasını yenileyen Pendik Belediyesi, bu spora yeni isimler kazandırması için hizmete sundu. 
 
      Spor birim merkezi inşası devam ediyor
 
      Bu alanda ayrıca Pendik Belediyesinin mevcut spor birim merkezi de restore edilerek modern mimariye sahip bir görünüme kavuşturuluyor. 661 metrekare alana  sahip merkezde idari ofis, soyunma odaları, duş ve kafeterya yer alacak.
 

HABERE YORUM KAT