1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Baydar: "Adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz"

Baydar: "Adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz"

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Trabzonspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Son 16 turu rövanş maçını değerlendirdi.

Baydar: "Adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz"

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Trabzonspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Son 16 turu rövanş maçını değerlendirdi. Baydar, "Adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz" dedi.

Baydar, Atiker Konyaspor'un Ziraat Türkiye Kupası son 16 rövanş karşılaşmasında deplasmanda Trabzonspor'u son derece dirayetli, hırslı ve oyun disiplininden kopmadan güzel bir oyunla elediğini belirterek, "Futbolcularımız karşılaşmanın başından sonuna kadar sahada basmadık yer bırakmadılar ve çok koşarak hak ettikleri bir sonuç elde ettiler. Bu vesileyle başta teknik direktörümüz Mehmet Özdilek ve ekibi olmak üzere, futbolcu kardeşlerimiz, Trabzon'a kadar gelip bizi orada yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

"Adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz"

"Trabzonspor ile oynadığımız kupa mücadelesi sezonun ikinci yarısı başlamadan önce durumumuzu görme açısından son derece önemli bir müsabakaydı" diyerek sözlerini sürdüren Baydar, "Oyun kalitesi açısından hayli memnunuz ve takviyelerle birlikte çok daha iyi olacağız. Ancak dün akşamki karşılaşmada futbol adına tasvip etmediğimiz bir takım gelişmeler yaşandı. Trabzon'da hemen hemen aynı dakikalarda, aynı yerde, aynı şekilde neredeyse ikinci bir "Traore faciası" yaşıyorduk. O gün o karşılaşmayı yöneten hakem Traore'nin ayağını kıran Durica'ya cesaret edip kırmızı kartını çıkaramadı, bugün bir başka hakem Vedat Bora'yı hastanelik eden Kamil Ahmet Çörekçi'yi sahadan atamadı. Bir başka facia ise yersiz, yanlı, ve insanlık dışı yorumlarıyla karşılaşmayı yayıncı kuruluş adına değerlendiren kişiyle ilgili yaşandı. Karşılaşmaları anlatan ya da yorumlayan herkesin mutlaka sempati duyduğu, sevdiği, tuttuğu bir takım vardır. Bu son derece doğal. Ama canlı yayında milyonların takip ettiği müsabakada hiç kimsenin bir takımı görmezden gelip diğer takımı ön plana taşıyarak ve açık seçik pozisyonları dahi çarpıtarak yorum yapma ya da anlatma hakkına sahip değildir. Futbolcumuz hastanelik olmuş, aynı sahada bir başka futbolcumuzun ayağı kırılmış, pozisyon tekrarları olduğu halde buna rağmen "temas yok" diyecek kadar fanatik bir yorumcuyu camiamız adına kınıyoruz. Burada bir futbolcunun hayatı söz konusu. Nitekim Traore hala sahalara dönemedi ve ne zaman formayı giyeceği belli bile değil. En azından flu olmayan net, aşikar pozisyonlarda hiçbir takım ayırt etmeksizin adil yönetim, adil anlatım, adil yorumlar bekliyoruz. Şimdi önümüzde yine Trabzonspor ile oynayacağımız bir lig müsabakası var. Pazar günü taraftarımızın desteğiyle ikinci yarıya kazanarak başlamak istiyoruz. Takımımıza güveniyoruz. Ziraat Türkiye Kupası'nda da gidebildiğimiz yere kadar gidip yeniden tarih yazmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT