1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Baykar'dan TB2 SİHA'lara ilişkin açıklama

Baykar'dan TB2 SİHA'lara ilişkin açıklama

Baykar'dan yapılan açıklama ile Ukrayna'ya ihraç edilen Bayraktar TB2 SİHA'ların kabul testlerinin başarıyla tamamladığını belirtildi. Açıklamada "BAYKAR, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrspecexport yetkilileri tarafından teslimata ilişkin nihai kabul imzaları Kiev'de atıldı." ifadeleri kullanıldı.

Baykar'dan TB2 SİHA'lara ilişkin açıklama

Baykar’dan açıklama yapıldı. Açıklamada Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Ukrayna’ya ihracatı ile ilgili nihai kabul anlaşmasının imzalandığı belirtildi.

Baykar'ın Twitter hesabından Türkçe ve Ukraynaca yapılan açıklamada, Ukrayna’ya ihraç edilen Bayraktar TB2 SİHA'ların, kabul testlerini başarıyla tamamladığı açıklandı.

Baykar'dan TB2 SİHA'lara ilişkin açıklama

Testlerin ardından nihai kabul anlaşmasının Baykar, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspecexport yetkilileri tarafından Kiev'de imzalandığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, "Dost ülke Ukrayna ile iş birliğimiz artarak devam edecek." ifadesine yer verildi.

Ukrayna Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ocak ayında Baykar ile 6 Bayraktar TB2, 3 yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanlarını kapsayan sözleşme imzalanmıştı. Çeşitli test ve eğitimlerin ardından mart ayında sahada, atış testleri ile ilk teslimatlar gerçekleştirilmişti.

Baykar'dan TB2 SİHA'lara ilişkin açıklama

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT