1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayram Bekar Halkla Buluştu

Bayram Bekar Halkla Buluştu

Bayram Bekar Halkla Buluştu

             CHP Pendik Belediye Başkan A. Adayı Bayram Bekar, Kurban Bayramı öncesinde Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği geniş katılımlı adaylık toplantısından sonra Pendik’in mahallelerinde partilileriyle ve halkla buluşmaya devam ediyor.

            Partililerin yoğun katılımıyla geçen Adaylık Tanıtım Toplantısının ardından, Pendik’te adı adaylık açısından iyice önplana çıkan Bekar’ın arkasındaki parti ve kamuoyu desteği büyümeye devam ediyor.

            Pendik’in görece geç gelişen ama sanayi bölgesi olması nedeniyle de çok önemli yeri olan Kurtköy’ü ve Sanayi mahallerini bir araya getiren toplantı, Bayram Bekar ve çalışma arkadaşlarının organizasyonunda 24 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

            80’den fazla partilinin takip ettiği toplantı, Bekar’ın sosyal-politik değerlendirme yaptığı  bir giriş konuşmasıyla başladı. AKP’nin 2002 yılından bu yana yürüttüğü politikaları sert bir dille eleştiren Bayram Bekar tüm kazanımların bir bir elimizden çıktığına işaret etti. Bekar, sözlerine şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutlayacağımız şu günlerde, siyasal iktidar planlı ve gündemli bir biçimde tüm kazanımlarımızı tahrip etmekte ve yok etmeye yeltenmektedir. Daha dün değiştirdikleri eğitim sistemiyle, kendilerine seçmen devşirecekleri bir anlayışın alt yapısını inşa ettiler. Cumhuriyetin eğitim sistemi özgür düşünceli nesiller isterken, onlar çocuklarımıza biat kültürünü dayatıyorlar. Ortadoğuyu bir kan gölüne çeviren Amerikan emperyalizminin planlarıyla hareket eden bir taşeron durumuna düştüler. Oysa Cumhuriyet bize Yurtta ve Dünya’da barış kültürünü emanet etmişti. AKP Türkiye’yi yokoluşa sürüklemektedir.”

          Pendik Belediyesi’ni yöneten anlayışın da 20 yıldır Pendiklilerin sorunlarını çözmediğini tersine büyüttüğünü gözlemlediklerini dile getiren Bayram Bekar, yurttaşların en öncelikli sorunlarının imar planları olduğunu belirtti. Bekar, Belediye yönetiminin anlayışının yoksul seçmenlerin sorunlarını halk yararına çözmek olmadığını dile getirdi; “Pendik Belediyesi ve AKP anlayışı vatandaşların üstüne mali külfetler yükleyerek sorunları derinleştirmekte, öte yandan yandaş ve zengin kesimin çıkarlarını büyüten imar planı değişiklikleriyle ranttan pay almaktadırlar.” dedi.

         Katılımcıların da değerlendirmelerinin ve sorularının alındığı bölümde CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Cengiz Aycan da yaptığı değerlendirmede, vatandaşların imar planı sorunlarının rahatlıkla çözülebileceğini, bunun için irade konmasının yeterli olacağı, iktidar olma gücüne ve sorun çözme isteğine sahip her belediye yönetiminin halkın lehine bu sorunları çözebileceğini belirtti. İktidar ve yetki sahibi olup da bu sorunları çözmeyen belediye yönetimlerini halkın yararına olarak değerlendirmenin imkansız olduğunu belirten Cengiz Aycan, Pendik’te ve İstanbul’da seçimi almaları  halinde bu sorunların çok kısa bir sürede çözülebildiğine herkesin şahit olacağını söyledi.

      Toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanması ve değerlendirmelerle son buldu.

HABERE YORUM KAT