1. HABERLER

  2. YEREL

  3. BAYRAM BEKAR: PENDİKLİLERE İSTİHDAM YARATACAĞIZ!

BAYRAM BEKAR: PENDİKLİLERE İSTİHDAM YARATACAĞIZ!

BAYRAM BEKAR: PENDİKLİLERE İSTİHDAM YARATACAĞIZ!

 CHP’nin, İstanbul’da Pendik’in de içinde bulunduğu 25 ilçede eğilim yoklaması yapacağının açıklamasının ardından örgütün daha hareketli günler yaşayacağı anlaşılıyor. Özellikle eğilim yoklaması yapılması gerektiğini her defasında dile getiren adaylardan Bayram Bekar’ın bu açıklamadan son derece mutlu olduğu görülüyor.

 6 Kasım tarihinde ikinci kez Kavakpınar mahallesinde toplantı yapan Bekar, önemli bir kalabalık tarafından karşılandı. Türkiye’nin politik gündemi, yerel seçimler, Pendik ve mahallenin sorunları üzerinde yapılan konuşmalara katılımcılar da katılarak düşüncelerini açıkladılar. Bayram Bekar özellikle son dönem belediye meclis üyelerinin çalışmaları sayesinde AKP Belediyesinin büyük yaralar aldığını, yolsuzluklarının açığa çıkartıldığını ve halk düşmanı politikalarının ulusal basına yansıyacak kadar deşifre edildiğini belirtti. Bu katkıyı yapan ve yakın çalışma arkadaşları olan belediye meclis üyelerine teşekkürlerini iletti. Pendik’lilerin yaşam sorunlarını çözmeyen projelerin Pendik’e bir katkısının olmayacağını, örneğin havaalanının Pendik’te dar gelirli yurttaşlara bir getirisi olmadığını tam tersine külfetleri olduğunu belirttikten sonra, Pendik’te iktidara geldikleri taktirde burada ikamet edenlere özel istihdam alanları oluşturacaklarını ifade etti. Havaalanına karşı olmadığını ancak bu tür projelerin Pendiklilere faydası olması gerektiğinin altını çizdi.

7 Kasım tarihinde Sapanbağları ve Yeni Mahallede ikamet eden partililerle buluşan Bekar, partililerin özellikle son dönemde gerçekleşen sokak isimlerinin yeniden düzenlenmesine yönelik şikayetlerini dinledi. Vatandaşlar, AKP belediyesinin kendilerine hiçbir biçimiyle danışmadan 50 yılın üzerinde yaşadıkları yerlerin sokak isimlerinin değiştirilmesine duydukları öfkeyi belirttiler. Bekar, 30 Marttaki seçimde iktidar olacaklarını ve iktidar olduktan sonra da bu tür hassasiyetlere dikkat edeceklerini, Pendik’in sahibinin Pendikliler olduğunu belirterek, karar ve uygulama aşamalarında mutlaka halka danışarak iş yapacaklarını belirtti.

       CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Refik Akova’nın da eşlik ettiği toplantı sıcak bir havada gerçekleşti. Akova, yaptığı konuşmada,  Bayram Bekar’la dört buçuk yıllık bir mesai arkadaşlığının olduğunu, kendisini dürüst, çalışkan ve güvenilir biri olarak tanıdığını, politik meziyetlerinin son derece üst düzeyde olduğunu gördüğünü belirtti. Pendik’te CHP iktidarının kurulacağına olan inancını ifade ederek Bayram Bekar’a başarı dileklerinde bulundu. Toplantı partililerin düşüncelerinin ve sorularının alınması ve yanıtlanmasının ardından son 

HABERE YORUM KAT