1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayram Harçlıkları Somaliye

Bayram Harçlıkları Somaliye

Bayram Harçlıkları Somaliye

        Açlık ve susuzluğun pençesinde kıvranan Somali’ye bir yardım eli de Pendikli çocuklardan uzanıyor. Pendik Belediyesi tarafından dağıtılan 10 bin adet kumbarada bayram harçlıklarını biriktirecek çocuklar, topladıkları yardımı Somalili kardeşlerine gönderecek.

          Doğu Afrika ülkelerini vuran son 60 yılın en büyük kuraklığına yetişkinler kadar çocuklar da duyarsız kalmıyor. Pendik Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde düzenlenen proje ile Pendikli çocuklar, bayram harçlıklarını Somalili kardeşlerine göndermeye hazırlanıyor.

          Çocukların küresel sorunlara duyarlılığını arttırmayı ve topluma örnek olmayı amaçlayan proje kapsamında 10 bin adet kumbara, Pendik Belediyesi tarafından çocuklara dağıtıldı. Bayram boyunca harçlıklarını bu küçük kumbaralarda biriktirecek çocuklar, topladıkları harçlıkları bayramın üçüncü günü Pendik merkezde kurulacak dev kumbaranın içine atacaklar. Manevi anlamı büyük olan proje sayesinde Pendikli çocuklar, uzak bir ülkede zor durumda olan kardeşlerine yardım etmenin gururunu yaşayacak.

         Pendik Belediyesi olarak Somali için daha önceden yardım kampanyası başlattıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendikli çocukların harçlıklarıyla bu kampanyaya katılmasının önemli olduğunu vurguladı.Şahin, “Pendik halkı, zor durumdaki kardeşlerine yardım için birbiriyle yarışıyor. Daha önce başlattığımız yardım çağrısına Pendik halkının ilgisi yoğun olmuştu. Yeni program ile birlikte bu yardım hareketine çocuklarımız da katılmış olacak. Bu kampanya, Pendik halkının genciyle yaşlısıyla yardım için tek yürek olduğunun bir göstergesidir.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT