1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu?

Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu?

Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? Birçok internet kullanıcısı bu sorunun cevabını merak ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Peki Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu? Detaylar haberimizde.

Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu?

Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? Birçok kişi bu sorunun cevabını öğrenmek için internette arama yapmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Peki Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu? Ayrıntılar haberimizde.

Bedelli askerlik sevk ve celpleri ne zaman? | Tarih belli oldu mu?

BEDELLİ ASKERLİK SEVK VE CELP İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde birçok etkinlik, toplantı ileri bir tarihe ertelenmişti. Son olarak bir erteleme kararı da Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Buna göre bedelli askerlik yapacak vatandaşların celpleri, ileri bir tarihe ertelendi.

MSB'den yapılan açıklamada, "2020 yılında bedelli askerlik hizmeti yapacak yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ileride belirlenecek bir tarihe kadar ertelenmiştir." denildi. Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

2020 yılında silahaltına alınacak yükümlülere ait duyuru:

1. 2020 yılında bedelli askerlik hizmeti yapacak yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ileride belirlenecek bir tarihe ertelenmiştir. Konuyla ilgili hususlar Milli Savunma Bakanlığınca duyurulacaktır.

2. Yedek subay ve astsubay aday adayları ile altı aylık hizmete tabi erbaş ve erlerin işlemleri mevcut plan çerçevesinde yürütülmeye devam edilecektir.

3. Bu duyuru 7179 sayılı askeralma kanunu'nun 27'nci maddesi gereğince yükümlülere tebliğ mahiyetindedir. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT