Behçet Hastalığı ne demek, TDK'ya göre Behçet Hastalığı kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Behçet Hastalığı kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Behçet Hastalığı ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Behçet Hastalığı nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Behçet Hastalığı kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Behçet Hastalığı ne demek, TDK'ya göre Behçet Hastalığı kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Behçet hastalığı ne demek? Behçet hastalığı TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi Behçet hastalığı kelimesi. Peki Behçet hastalığı ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Behçet hastalığı nedir, Behçet hastalığı kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

BEHÇET HASTALIĞI NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Behçet hastalığı kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Behçet hastalığı kelimesi Hulûsi kökenlidir.

TDK'ya göre Behçet hastalığı kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Ağızda, gözde ve döl yolu çevresinde oluşan yaralarla seyreden, ayrıca deri, göz, eklemler başta olmak üzere vücuttaki organ ve dokuları tutabilen bir hastalık

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN