1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bekar: AKP nin gerçek amacının sorunu çözmek değil, sorunun sürdürülebilirliğini sağlayarak muhtaç bırakma anlayışı üzerine kurulu

Bekar: AKP nin gerçek amacının sorunu çözmek değil, sorunun sürdürülebilirliğini sağlayarak muhtaç bırakma anlayışı üzerine kurulu

Bekar:  AKP nin gerçek amacının sorunu çözmek değil, sorunun sürdürülebilirliğini sağlayarak  muhtaç bırakma anlayışı üzerine kurulu

             CHP Pendik aday adayı olan Bayram Bekar, CHP Pendik Örgütüyle buluştu.

           Bayram Bekar aday adaylığı kapsamında mahalle toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor. 26 Eylül Perşembe günü Yayalar Mahallesi’nde Vadi Kıraathanesinde partililerle bir araya gelen Bayram Bekar toplantıda adaylık gerekçelerini aktardı.

          80 kadar partilinin takip ettiği toplantıda yerel seçimlere yönelik sürecin analiz edildiği ve mahallenin bir önceki seçim sonuçlarındaki oy dağılımının aktarıldığı açılış sunumuyla başladı.

          Bayram Bekar, Yayalar mahallesindeki partililere adaylık gerekçelerini anlatırken, özellikle kolektif bir çalışma anlayışına duyulan gereksinimden bahsetti. Tek tek kişilerin altından kalkamayacakları kadar önemli bir sorumluluklarının olduğunun altını çizen Bekar, siyasal iktidar ve onun yerel uzantılarıyla mücadelenin ancak dayanışma karakteri yüksek bir örgütlülükle verilebileceğini belirtti.

          Pendik belediyesini 20 yıla yakın zamandır yöneten anlayışın yıprandığını, Pendiklilerin hiçbir sorununu çözemediklerini, tam tersine mevcut sorunların derinleşerek çoğaldığına dikkat çekti. En önemli sorunun da mülkiyet sorunu olduğunu, AKP’nin bu sorunu yoksul ve muhtaç insanları sömürmek için kullandığını belirtti. AKP’nin gerçek amacının bu sorunu çözmek değil, sorunun sürdürülebilirliğini sağlayarak “muhtaç bırakma” anlayışı üzerine oturduğunu ifade etti.

          Yayalar mahallesinde de benzer sorunların hem de büyük araziler üzerinde yaşandığını belirten Bekar, bu sorunların sosyal belediyecilik anlayışının örneklerini veren Kartal, Maltepe ve Kadıköy’ün CHP’li belediye yönetimleri tarafından halk yararına ve çok kısa sürelerde çözüldüğüne işaret etti.

          Partililerden gelen soruları da yanıtlayan Bekar, belediye yönetiminin halkla yönetim arasında güven esasına dayalı olması gerektiğini, kendilerinin de bu güven anlayışını hem tesis edeceklerini ve hem de bu anlayışı kurumsallaştıracaklarını ifade etti. Belediye yönetimlerinin halka tepeden bakan anlayışını ortadan kaldıracaklarını ve hem saydam hem de iletişim kanalları açık bir yönetim oluşturacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT