1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’dan Çanakkale Zaferi kutlaması

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’dan Çanakkale Zaferi kutlaması

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, bağımsızlığı söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini Çanakkale Zaferi ile...

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’dan Çanakkale Zaferi kutlaması

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, bağımsızlığı söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini Çanakkale Zaferi ile tüm dünyaya kanıtlayan Türk milletinin, bunu 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dünyaya bir kez daha hatırlattığını belirtti.

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102'nci yıl dönümünü kutlayarak, Çanakkale'de insanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığını ifade etti. Bu savaşta her türlü yokluk ve imkansızlığa rağmen tarihte benzeri görülmemiş şanlı bir destan yazıldığını belirten Ayhan, "milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz, vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Destanı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un "sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın, gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın" dizelerinde dediği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve bir o kadar da anlamlı bir zaferdir" dedi.

Çanakkale'de insanlığın vatan, millet ve bayrak sevgisinin karşısında hiçbir silahın galip gelemeyeceğine şahit olduğunu dile getiren Ayhan, "Aziz ve kahraman milletimiz, 15 Temmuz'da Çanakkale ruhundan hiçbir şey kaybetmediğini dünyaya bir kez daha göstermiştir. 102 yıl önce, dönemin en güçlü ordularına ve en modern silahlarına göğsünü siper eden milletimiz, o tarihi gecede de tankların önüne yatıp, kurşunların karşısına dikilerek işgale izin vermemiştir. Kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak, hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeyi kabul etmeyeceğini bütün dünyaya tekrar ilan etmiştir. Bizler Çanakkale'de, 15 Temmuz'da olduğu gibi bir ve beraber olduğumuz sürece, ülkemize kasteden dahili ve harici düşmanlar hiçbir zaman kirli emellerini gerçekleştiremeyeceklerdir" ifadelerini kullandı.

Ayhan, "Şanlı tarihimizin her döneminde, huzur ve güvenliğimiz için canlarını seve seve vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, hürmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT