1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Belediye başkanı halkı uyardı: ''Biz büyükşehir değiliz''

Belediye başkanı halkı uyardı: ''Biz büyükşehir değiliz''

İçişleri Bakanlığı tarafından büyükşehirlerde 2 gün boyunca sokağa çıkma yasağını üzerine alınan Afyonkarahisar'a bağlı Sandıklı ilçesindeki vatandaşlar, paniğe kapılarak fırınlara akın edince Sandıklı Belediye Başkanı mesaj yayınlayarak halka ''Biz ilçeyiz, Afyonkarahisar büyükşehir değil'' uyarısında bulundu.

Belediye başkanı halkı uyardı: ''Biz büyükşehir değiliz''

Ölümcül koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede alınan yeni tedbirlerle beraber Türkiye'de 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta  haftasonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Afyonkarahisar ve ilçelerinde de bu yasak paniği ile market ve fırınlara koşan halk için Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ''Biz ilçeyiz, Afyonkarahisar da büyükşehir değil'' diyerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Yasağın aniden duyurulması ise yurdun bazı kesimlerinde panik havası yaşanmasına sebep oldu. Vatandaşlar can havliyle sokaklara döküldü ve vahim görüntüler meydana geldi. Afyonkarahisar'da da halkın paniklemesi üzerine Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Twitter'dan bir mesaj yayınladı.

Afyonkarahisar'da 'sokağa çıkma yasağı' paniği yaşanınca..

''SEVGİLİ SANDIKLI HALKI BİZ İLÇEYİZ SAKİN OLUN''

Panikleyen halkı sakinleştirmek isteyen Başkan Çöl mesajında, "Sevgili Sandıklı halkı, biz ilçeyiz. Afyonkarahisar Büyükşehir değil" diye yazdı.

SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU

Çöl'ün bu tweeti sosyal medyada 10 bine yakın kişi tarafından tekrar paylaşıldı ve 100 binden fazla kişi tarafından beğenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT