1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 28 Şubat Mesajı

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 28 Şubat Mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 28 Şubat darbesi ile ilgili yayınladığı mesajda, "Hakkın ve Halkın kabul etmeyeceği hiçbir sistem, hiçbir düzen...

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 28 Şubat Mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 28 Şubat darbesi ile ilgili yayınladığı mesajda, "Hakkın ve Halkın kabul etmeyeceği hiçbir sistem, hiçbir düzen ve hiçbir uygulamanın devam etmesi mümkün değildir" diye belirtti.

Mesajında, 28 Şubat darbesinin ülke ve millet üzerinde bıraktığı olumsuz etkiye değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, "28 Şubat post modern darbesi, 1997'de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan ve ülke ile millet olarak bizleri derinden yaralayan bir sürecin adıdır. 28 Şubat aynı zamanda, milletin kendisinin tehdit edildiği, İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önünün kapatılarak üniversitelere alınmadığı, temel hak ve hürriyetlerinin gasp edildiği bir sürecin adıdır. Bununla birlikte şunu gördük ki, her ne kadar; "28 Şubat bin yıl sürecek" denilse bile, Hakkın ve halkın kabul etmeyeceği bir sistem, bir düzen ve bir uygulamanın devam etmesinin mümkün olmayacağı düşüncesini bir kez daha hakim kıldı. Öyle ki aziz milletimiz, bu alçak iddianın gerçekleşmeyeceğini her zaman yaptığı tercihlerle gösterdi. Yeni Türkiye, bugün hamdolsun ki, başörtülülerin baskı altında olduğu, fikir söylemenin imkansız görüldüğü o dönemleri geride bıraktı. Yeni Türkiye Yolunda ülkemiz, vesayetin, cuntaların, paralel yapıların olmadığı, özgürlüklerin, milli iradenin hakimiyetinde bir Türkiye olacak" diye kaydetti.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.