1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Referandum çalışmaları kapsamında halk buluşmaları yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan'daki referandumun, bir seçim veya parti meselesi değil,...

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Referandum çalışmaları kapsamında halk buluşmaları yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan'daki referandumun, bir seçim veya parti meselesi değil, güçlü ve bağımsız bir Türkiye için fırsat olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sistemi için saha çalışmaları yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Daha güçlü bir Türkiye için geleceğimiz için mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezerek halkımıza neden evet denilmesi gerektiğini hemşerilerimizin ayağına gidip anlatıyoruz" dedi.

Referandumun memleket meselesi olduğuna işaret eden Bahçeci, "Türkiye'nin iyiliğini, güzelliğini istemeyen güçler içeride ve dışarıda çalışıyorlar. Bir taraftan terör örgütleri diğer taraftan dış devletlerin maşaları ülkemize musallat oldular. Adeta yeniden İstiklal Harbi verdiğimiz bugünlerde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir de ekonomik darbeyle paranın ayarını bozmaya çalıştılar. Şimdi bütün bunların kökünü kazımak, güçlü bir Türkiye olarak ayağa kalkmak için yeni bir dönemin başlangıcındayız. Onun için her bir evet çok önemli" diye konuştu.

Ülkenin bekasının önemini anlatan ve meselenin kesinlikle parti meselesi olmadığını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Padişahlık, tek adam yönetimi, diktatörlük söylemlerinin hepsi yalan dolan. Bölgemizde sınırlar yeniden çizilmeye çalışılıyor. Bu durumdan güçlü olarak çıkmak için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. 16 Nisan'daki referandum, bir seçim veya parti meselesi değil, güçlü ve bağımsız bir Türkiye için fırsattır."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT