1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Belediye başkanına silahlı saldırı girişiminde bulunmuştu! Teslim oldu

Belediye başkanına silahlı saldırı girişiminde bulunmuştu! Teslim oldu

Dün öğlen saatlerinde gerçekleşen olayda, 35 yaşındaki Gümüşhane Belediyesi Başkanı Ercan Çimen’e silahlı saldırı girişiminde bulunmuştu. H.K. polise teslim olup verdiği İfadesinde, iş isteği karşılanmadığı için olayı gerçekleştirdiğini ileri sürdü. H.K. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Belediye başkanına silahlı saldırı girişiminde bulunmuştu! Teslim oldu

Olay, dün öğlen saatlerinde, Çamlıca Mahallesi’nde meydana gerçekleşti 

H.K. isimli kişi, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ayaklarına yakın bir yere çalışmaları denetlediği sırada tüfekle ateş açmıştı.

Olayda, Gümüşhane Belediyesi Başkanı Ercan Çimen, yara almazken, şüpheli şahıs kaçmıştı. Polis ekipleri saldırganın yakalanması için çalışma başlatmıştı.

ŞÜPHELİ H.K. POLİSE TESLİM OLDU

Şüpheli H.K. bugün polise teslim oldu. İfadesinde iş isteği karşılanmadığı için olayı gerçekleştirdiğini ileri süren H.K., sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Belediye başkanına silahlı saldırı girişimi

Belediye başkanına silahlı saldırı girişimi

 Belediye başkanına silahlı saldırı girişimi

ERCAN ÇİMEN KİMDİR?

Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu.

İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı. Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir.

Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane’de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır. Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti. Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu.

Gümüşhane Belediye Başkanı'dır.

Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha içi içe bir anlaşın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı. Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, ‘AK Parti Halk Günleri’ toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak ‘Ortak Akıl’ toplantıları gerçekleştirdi.

Ercan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ercan Çimen, şu an Gümüşhane Belediyesi Belediye başkanıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT