1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Belediyeler Paralel Yapıyla Bağlarını Neden Koparamıyor
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediyeler Paralel Yapıyla Bağlarını Neden Koparamıyor

Geçen köşe yazımda paralel yapıyla bağlarını koparamayan belediye başkanları kimler diye bir yazı kaleme almıştım. Yazım inanılmaz ilgi gördü. Tebrik edende vardı, eleştirende…  
Hepsine saygı duyuyorum.
ANCAK,  şunu açıklıkla söyleyeyim, eleştiri sınırlarını aşan hatta hakarete varan yorumları asla kabul etmiyorum, bu ilgili kişilerle yargıda hesaplaşacağımı belirtmek  isterim.
Gelelim yazıya…!
Yazımdan sonra herkesin içinde düşünüp de konuşamadığı bir konuya değindiğimin farkındayım.  Bir kere ben öncelikle tek bir belediyeyi hedef almadım ben genel bir yazı yazdım, üstelik köşe yazım Ankara kaynaklıydı,  belediyelerle ilgili gizli bir araştırmadan bahsettim.
Belediye ve kişi ismi vermedim vermemde doğru olmazdı.  Ama inanın bu durum aşağı yukarı bir çok belediyelerde var.  Bunu zaten insanların çoğu da biliyor hele belediyelerle içli dışlı olanlar daha iyi biliyor onun için kişiler önemli değil yani insan avına çıkmaya gerek yok zaten bu araştırmayı yapanlarda bu kişileri iyi biliyor.
Benim vurgulamak istediğim konu sayın cumhurbaşkanının bu yapıyla ilgili söyledikleri belli bu yapıyla ilgili yaptığı mücadele belli  buna rağmen partinin doğal liderinin ve ülkenin cumhurbaşkanı çok önemsediği bir konuda belediyelerin aynı hassasiyeti göstermediği bu yapıyla mücadele etmediği bir takım ilişkilerin halen devam ettiği , o yapıya ilgisini hala kesmeyen kişileri çok önemli görevlerde tuttuğu,   hatta işe yeni alınan ve işine son verilen kişiler hakkında bu yapının çok etkili olduğu bu durum karşısında Ankara’nın çok rahatsız olduğu ve belediyelerle ilgili çok gizli bir araştırma yaptığından bahsetmiştim.
Şimdi ben sizlere sorsam;  Belediye başkanları kendi iç mekanizmalarını çalıştırarak herhangi bir belediyede bu yapıyla ilgili bir araştırma soruşturma bir inceleme ve  bir işten çıkarma  hiç duydunuz mu?  
Aksine işe yeni alınan kişiler hakkında bu  yönde çok tartışmalar var  okuyucular diyor ki  “Kim bunlar?  bu isimleri açıkla”  benim isim açıklamam gerek var mı? herhangi bir ilçenin belediye kadrosunu,  belediye meclislerini inceleyin hangi insanlar hangi görevde orda sizde göreceksiniz.
Peki belediyeler neden bu konuda bu kadar sessiz  davranıyor
 Ankara merkezli  yapılan bu gizli araştırmada üç ana konunun üzerinde  soruşturma başlatıldığı  birincisi ilgili belediye başkanları bu yapıyla gerçekten gönül bağlarının olup olmadığı . ikincisi bu yapıyla ilgili kişilerle ticari ilişkileri olup olmadığı . Üçüncüsü de yapının ellerinde kendileri ile ilgili şantaj malzemesi olup olmadığı yönünde  araştırma ve soruşturmalar yapıldığı belirtiliyor .
Sonuçta bu gizli araştırmanın kısa süreli olmayacağı  2019 yılındaki belediye yerel  seçimleri ve genel seçimlere kadar bu kişilerin partiden ilişiklerinin kesileceği , bürokratlara da dava açılarak  görevlerine son verileceği belirtiliyor.
Aynı konuda partinin tüm teşkilatlar üzerinde titiz bir çalışmanın başlatıldığı tüm il ilçe yönetimlerinin tek tek gözden geçirileceği buna istinaden genel merkez talimatıyla tüm teşkilat mensuplarından tekrardan özgeçmiş  cv’lerinin istendiği belirtiliyor .

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
2 Yorum