1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyelere Paralel Operasyon Adana'dan Mı Başladı

Belediyelere Paralel Operasyon Adana'dan Mı Başladı

Adana merkezli olmak 3 ilde paralel yapı iddiasıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda 28 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Adana eski Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da var.

Belediyelere Paralel Operasyon Adana'dan Mı Başladı

'Paralel Devlet Yapılanması' soruşturması kapsamında Adana Büyükşehir Belediye Meclisi kararı olmadan yapılan yardımlar ve Kanuni Vakıf Üniversitesi'ne usulsüz arazi tahsis edildiği iddiasıyla başlatılan savcılık soruşturması tamamlandı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  kent merkezinde yaklaşık 30 ayrı adrese operasyon düzenledi. 

Soruşturmada adı geçen eski Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Beledilesi eski İmar Dairesi Başkanı Hasan Uzun, eski Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, işadamı Mustafa Vural da dahil 28 kişi sabah saatlerinde gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Vekili Ferhat Yüksel ile Adana eski İl İmamı Ömer Ekinci'nin yurt dışına kaçtığı öğrenildi. 

Zihni Aldırmaz, Kenan Evren Bulvarı'ndaki evinde gözaltına alındıktan sonra basın mensuplarına ne ile suçlandıklarını bilmediklerini söyledi.

Adana Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

Bölge Gündem Gazetesi'nin imtiyaz sahibi İbrahim Şahin Ankara kaynaklı bazı bilgilere ulaşmış, köşesinde "Paralel Yapıyla Bağlarını Koparamayan Belediye Başkanları Kimler?" başlıklı bir yazı kaleme almıştı ve kamuoyunun gündemine bomba gibi düşmüştü.. Şimdi bu gözaltılar acaba  belediyelerde  paralel temizlik operasyonu başladı mı? sorularını akıllara getirdi.

9074.jpg.png

 

HABERE YORUM KAT