1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri

Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri

Berber ve kuaförlerin sokağa çıkma kısıtlamasındaki durumu vatandaşlar tarafından Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri başlıklarıyla çokça bakılmaya başlandı. Biz de bu konuyla ilgili gerekli bilgilere haberimizde yer verdik.

Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri

Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri soruları şu sıralar internet mecrasında sıkça aratılanlar arasında yerini aldı. Biz de bu soruların cevaplarına ve daha fazlasını haberimizde derledik.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDİR?

Sokağa çıkma yasağı, devletler tarafından olağanüstü durumlarda vatandaşların sokağa çıkma özgürlüklerinin kısmen veya belirli süre içerisinde tamamen ellerinden alınmasıdır.

Bu kararın devlet tarafından verilebilmesi için öncelikle olağanüstü bir hal olması ve devletin bu yönde çalışmalarını aktarması gerekir. Sokağa çıkma yasağı kararı iki durumda alınabilir. Birincisi olağanüstü hal şartlarıdır. İkincisi ise Temel Hak ve Hürriyetlerin kısıtlanması durumlarıdır.

Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri

BERBER VE KUAFÖR ÇALIŞMA SAATLERİ 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler neticesinde 81 il genelindeki berber ve kuaförlerin çalışma saatleri değişti. Yeni genelde alınan karar ise şu şekilde oldu;

''Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.''

Berber ve kuaförler açık mı, kapanacak mı 2021? Berber ve kuaför çalışma saatleri

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GENELGESİYLE İLGİLİ AYRINTILAR

İşte alınan yeni koronavirüs tedbirleri;

  • Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.
  • Kırmızı kategorideki illerde sadece Pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecek.
  • Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışacak.
  • Kapanma saati sonrası ve sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecek.

RAMAZAN AYINDA NASIL OLACAK?

  • Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.
  • Sadece ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.
Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT