1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beşiktaş taraftar liderlerinden Ayhan Güner silahlı saldırıya uğradı!

Beşiktaş taraftar liderlerinden Ayhan Güner silahlı saldırıya uğradı!

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı liderlerinden Ayhan Güner, Harun Dulkara tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Beşiktaş taraftar liderlerinden Ayhan Güner silahlı saldırıya uğradı!

Beşiktaş taraftar grubu olan Çarşı liderlerinden Ayhan Güner, Harun Dulkara tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Olay Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda geçtiğimiz Salı günü saat 22.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre daha önce Çarşı grubu liderlerinden Alen Markanyan'ı bacağından vuran Harun Dulkara, aynı taraftar grubu liderlerinden Ayhan Güner'e silahlı saldırı düzenledi.

Her iki bacağına 3 kurşun isabet eden Ayhan Güner, ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede ameliyata alınan Güner'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

‘Çarşı’ karıştı: 10 yıllık husumet devam mı ediyor?

Çıkan tartışmanın alevlenmesi üzerine ikili bir birbirine girdi. Bu esnada ateş alan Dulkara'nın silahından çıkan kurşun Ayhan Güner'in bacağına isabet etti. Olayın ardından Ayhan Güner hastaneye kaldırılırken, polis Dulkara'yı yakalamak için harekete geçti.

Sürdürülen takipler sonucu Harun Dulkara gözaltına alındı. Emniyette sorguya alınan Harun Dulkara'nın ifadesinde, tribünde yaşanan bazı olaylardan dolayı aralarında husumet bulunduğunu söylediği öne sürüldü. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Dulkara tutuklandı

Beşiktaş taraftar liderlerinden Ayhan Güner silahlı saldırıya uğradı!

RANT VE GÜÇ SAVAŞI MI?

Saldırıyı gerçekleştiren Harun Dulkara, 2010 yılında da birlikte amigoluk yaptığı Alen Markaryan’ı bacağından vurmuştu. Olay sonrası bölünen Çarşı grubu içerisinde rant ve güç savaşı yaşandığı saldırıların da bu nedenle gerçekleştiği konuşulmuştu.

Bu olaydan 3 yıl önce de tribünlerde küfür yasağı nedeniyle amigolar arasında kavga çıkmış. Husumete dönüşen olaylar sonrasından amigolardan Ferdi Aslan, başka bir amigo olan Alpay Ketenci tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Dulkara 2010 yılında Markaryan’ı vurduktan sonra verdiği ifadesinde “Alen ile, kendisi aleyhinde konuştuğum ses kaydı ile ilgili konuşmak için Üsküdar İskelesinde buluştuk. Kendisiyle teke tek konuşacaktık. Öyle sözleşmemize rağmen yanında Giresunlu Mustafa ile birlikte gelmiş. Benin arkadaşım olan öldürülen Ferdi Aslan gibi ‘bana da bir şeyler yaparlar' diye korktum. Bunun üzerine silahla ayaklarına doğru ateş ettim” demişti.

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK‘ KAVGASI

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın liderlerinden Ayhan Güner, daha önce Alen Markaryan’ı vuran Beşiktaş amigolarından Harun Dulkara tarafından vuruldu. Bir sosyal medya hesabından günlerdir tehdit edildiği öğrenilen Güner’in Taksim İlk Yardım Hastahanesi’nde tedavi gördüğü belirtildi. Tele1'in iddiasına göre, Dulkara, Güner’i Beşiktaş maçında ‘Her şey çok güzel olacak‘ sloganı atmasını gerekçe göstererek vurdu.

MARKARYAN ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

2010 yılında Harun Dulkara dönemin Çarşı liderlerinden Alen Markaryan'ı vurmuş fakat Markaryan, Dulkara'dan şikayetçi olmadığı için hapis yatmamıştı.

HARUN DULKARA KİMDİR?

Amigo Harun olarak da bilinen, Alen Markaryan'ı vurana kadar Çarşı'nın amigolarından biri olan isimdir

Harun Dulkara aynı zamanda, Yıldırım Demirören'e maç çıkışı yapılan yumurtalama eyleminden sorumludur.

 

HABERE YORUM KAT