1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Beyaz Saray'dan koronavirüs uzmanlarının Kongre'de ifade vermesine veto

Beyaz Saray'dan koronavirüs uzmanlarının Kongre'de ifade vermesine veto

WASHINGTON (AA) - Beyaz Saray'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) üzerine çalışan Koronavirüs ile Mücadele Görev Gücü üyelerinin, Kongre önünde ifade vermesinin ay sonuna kadar yasakladığı bildirildi. Beyaz Saray'ın yayımladığı yeni eylem planına göre, koronavirüs görev gücünde yer...

Beyaz Saray'dan koronavirüs uzmanlarının Kongre'de ifade vermesine veto

WASHINGTON (AA) - Beyaz Saray'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) üzerine çalışan Koronavirüs ile Mücadele Görev Gücü üyelerinin, Kongre önünde ifade vermesinin ay sonuna kadar yasakladığı bildirildi.

Beyaz Saray'ın yayımladığı yeni eylem planına göre, koronavirüs görev gücünde yer alan kişiler ve Kovid-19 ile mücadelede kilit görevlerde yer alan kişilere, Temsilciler Meclisi ya da Senato'nun herhangi bir komitesinden gelen ifade talebini reddetmeleri talimatı verildi.

Söz konusu adıma gerekçe olarak uzmanların tüm dikkatlerini ve kaynaklarını ülkenin virüs ile mücadeleye ayırması gerektiği, Kongre'deki oturumların bu kişilerin önemli zamanlarını çalabileceği gösterildi.

Ayrıca eylem planında, bu konunun ay sonunda salgının ilerleyişine göre yeniden değerlendirebileceği ve ilerleyen zamanlarda uzmanlara Kongre'de ifade hakkı tanınabileceği belirtildi.


Kaynak: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT