1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Beylikdüzü’ndeki parklara led aydınlatma sistemi geliyor

Beylikdüzü’ndeki parklara led aydınlatma sistemi geliyor

2017 yılı içerisinde 20'ye yakın parka led aydınlatma sistemi kuracak olan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sezen Aksu, Atrium, Arda...

Beylikdüzü’ndeki  parklara led aydınlatma sistemi geliyor

2017 yılı içerisinde 20'ye yakın parka led aydınlatma sistemi kuracak olan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sezen Aksu, Atrium, Arda Turan ve Kadir Topbaş parklarında çalışmaları tamamladı. Led ışıklandırma sayesinde akşamları ayrı bir havaya bürünen parklarda yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki parkların daha kullanılabilir hale gelebilmesi için 17 parkın mevcut armatürlerini led aydınlatma sistemine dönüştürüyor. Büyükşehir Mahallesi'nde bulunan Sezen Aksu Parkı ve Atrium Parkı, Sahil Mahallesi'ndeki Arda Turan Parkı ve Marmara Mahallesi'nde yer alan Kadir Topbaş Parkına led ışıklandırma sistemini getiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, yeni adım ile yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlıyor.

Çalışmalar kapsamında mevcut sistemde yere düşen ışık akısı ve görülen lümen değeri, ledli sistemle iyileştirilerek daha aydınlık bir Beylikdüzü için adımlar atılıyor. Parkların 7 gün 24 saat güvenli ve kullanılabilir olması için çalışan ekipler, 2017 yılı sonuna kadar 10 mahallede bulunan muhtelif parkların led ışıklandırmaya geçişini tamamlamayı hedefliyor.

Beylikdüzü’ndeki parklara led aydınlatma sistemi geliyor

Beylikdüzü’ndeki parklara led aydınlatma sistemi geliyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT