1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Beylikdüzü’ne yeni muhtarlik ve çözüm merkezi

Beylikdüzü’ne yeni muhtarlik ve çözüm merkezi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan muhtarlik ve çözüm merkezlerinin 6'ncısı Adnan Kahveci Mahallesi'nde açıldı.

Beylikdüzü’ne yeni  muhtarlik ve çözüm merkezi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan muhtarlik ve çözüm merkezlerinin 6'ncısı Adnan Kahveci Mahallesi'nde açıldı.

Demokrasinin temel taşlarından biri olan muhtarlık hizmetinin Beylikdüzü'nde sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalar sürüyor. Mahalle mahalle açılan yeni muhtarlık binası ve çözüm merkezlerine bir yenisini daha eklendi. Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan muhtarlık ve çözüm merkezi, Adnan Kahveci Mahallesi'nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Belediyeyle köprü görevi gören çözüm merkezleri muhtarlıklarla entegre bir şekilde konumlandırılıyor.

Mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm sunmak amacıyla faaliyete geçirilen merkezin açılış törenine , Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe kaymakamı Mehmet Okur , STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Birlikte açılış kurdelesi kesen protokol üyeleri açılışın ardından merkezi gezdi.

"8 mahallemizde de işlemlerimiz bitti bitiyor"

Muhtarlığa önem verdiklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu merkezi vatandaşların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İmamoğlu,"Pazarıyla, semt lokaliyle , anaokulu ve diğer okullarıyla, Yaşam Vadisi ile İstanbul'un en güzel parkı ile buluşmanın merkezi haline getirdiğimiz Adnan Kahveci'nin bu güzel ortamını açıyoruz. Muhtarlığa önem veriyoruz. Devleti tanımlayan mikro ölçekteki kurum muhtarlık. Onu en saygın şekline tanımlamak ve taşımak zorundayız. Muhtarlarımızı yerinden çevresine varıncaya kadar, rahat ettikleri, vatandaşlarla kolay buluştukları , hatta tüm sorunların çözümü için bir merkez haline getirilmesi şeklinde bir tanım ortaya koyduk. Onun için Adnan Kahveci Mahalle Muhtarlığı ve Beylikdüzü Belediyesi çözüm merkezi programını bir araya getirdik. 8 mahallemizde de işlemlerimiz bitti bitiyor" dedi.

Çözüm merkezlerinin ilçedeki 10 mahalleye yapılması hedefleniyor.

Beylikdüzü’ne yeni  muhtarlik ve çözüm merkezi

Beylikdüzü’ne yeni  muhtarlik ve çözüm merkezi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT