1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Beyrut'tan gelenler korkunç patlamayı anlattı

Beyrut'tan gelenler korkunç patlamayı anlattı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşanan büyük patlamanın ardından ilk yolcular Türkiye'ye gelerek patlama anını anlattı: "Şehir merkezi yok oldu!"

Beyrut'tan gelenler korkunç patlamayı anlattı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşanan 135 kişinin yaşamını yitirdiği büyük patlama sonucu şehirden havalanan ilk THY uçağı İstanbul'a indi. Korkunç patlamaya tanık olan Jamal Hussein, yaşanan paniği anlattı.

"DEPREM OLDU SANDIK: SES ÇOK KORKUNÇTU"

Bu sabah saat 05.00 sıralarında İstanbul'a inen Türk Hava Yolları uçağı içinde bulunan yolcular, yaşadıkları korkunç deneyimi basın mensuplarıyla paylaştı. Patlamanın etkisini hala üzerinden atamadıklarını ifade eden yolculardan Lübnan'lı Jamal Hussein, iş için geldiği İstanbul'da olayın şiddetini anlattı. Sesin çok güçlü olduğunu ve ilk etapta kaynağının deprem olduğunun düşünüldüğünü ifade eden Hussein, "Çok korkutucu bir patlamaydı. Şehir çok kötü etkilendi. Sanki Hiroşima'ya atılan bomba gibiydi. Ben o sırada evdeydim. Deprem oldu sandık. Bütün camlar sallandı. Bütün duvarlar kırıldı. Patlama sesi çok korkunçtu." dedi.

"NEDENİ HAKKINDA BİRÇOK TEORİ VAR"

Patlamanın nedeni sorulan Hussein, bu konu hakkında birçok teorinin ortaya atıldığını fakat en büyük gerçeğin olayın korkunçluğu olduğunu belirterek "Bununla ilgili bir çok teori var. Bazı insanlar İsrail'in roket attığına inanıyor. Bazıları da teknik bir hata olduğunu söylüyor. Ama bir gerçek var ki çok korkunç bir olay yaşandı." dedi.

"ODASINDAN ÇIKMASI MUCİZEYDİ"

Yolculardan bir diğeri olan , 3 yıldır İstanbul'da yaşayan fakat patlama esnasında memleketi Beyrut'ta bulunan Razak Hamdan ise patlama esnasında şehir merkezine yakın olduklarını ve evlerinin zarar gördüğünü vurgulayarak "İlk başta deprem oldu sandık. O sırada şehir merkezine çok yakındık. Patlama sesleri duymaya başladık. Ardından çok büyük bir patlama sesi duyduk ve çok korktuk. Sonra haberler gelmeye başladı. Çok korkunç bir şeydi. Halen daha şoktayım. Abim o sırada olay yerine çok yakın bir yerdeydi. Onun odası yıkıldı. Oradan mucize gibi çıktı." söylemlerine yer verdi. 

HABERE YORUM KAT