1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Beyşehir’de, kahraman Mehmetçik için dua edildi

Beyşehir’de, kahraman Mehmetçik için dua edildi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında görev yaparken şehit...

Beyşehir’de, kahraman Mehmetçik için dua edildi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında görev yaparken şehit olan Mehmetçik için dua edildi.

Avşar Mahallesi Muhtarlığı öncülüğünde, Beyşehirli hayırsever bir işadamı tarafından TOKİ İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen programa katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe yönelik mesajlar verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de gerçekleştirdiği harekata değinen Özaltun, ülkenin yine zor bir sınavdan geçtiğine vurgu yaptı. Türk Milletinin tarihte ve günümüzde birçok sınavı başarıyla geçtiğini, bu sınavdan da asker ve polisiyle birlikte başarıyla geçeceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini vurgulayan Özaltun, "Allah'ım, inşallah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Birlik ve beraberliğimize göz diken hainlere fırsat vermesin. Afrin'de mücadele eden asker ve polislerimizin de burnunu kanatmasın inşallah diye dua ediyoruz. Gerek Afrin'de, gerekse vatanı milleti için, bugüne kadar yurdun her köşesinde devam eden operasyonlarda şehit düşen asker ve polislerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize ise şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

Beyşehir Emniyet ve Jandarma Teşkilatı mensuplarının da katıldığı programda, din görevlileri tarafından Zeytin Dalı Harekatının zaferle sonuçlanması ve görev esnasında şehit düşen askerler için yapılan duanın ardından Kur'an-ı Kerim okundu, katılımcılara ve öğrencilere ise dökülen lokmalar ikram edildi.

Beyşehir’de, kahraman Mehmetçik için dua edildi

Beyşehir’de, kahraman Mehmetçik için dua edildi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT