1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Biga İtfaiyesinden tatbikat mesaisi

Biga İtfaiyesinden tatbikat mesaisi

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, kurum ve kuruluşların çalışanları ile acil müdahale ekiplerinde bulunan personelin yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek...

Biga İtfaiyesinden tatbikat mesaisi

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, kurum ve kuruluşların çalışanları ile acil müdahale ekiplerinde bulunan personelin yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek zararı en aza indirebilmeleri amacıyla Biga İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangın tatbikatları gerçekleştiriyor.

Biga Kaymakamlığı, Biga Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluşta yangın eğitimleri veriliyor. Okullarda ve yurtlarda da devam eğitimlerle yangına ve afet durumlarında neler yapılması gerektiği anlatılıyor ve farkındalık sağlamak amaçlanıyor.

Tatbikatlarla ilgili bilgi veren Biga İtfaiye Müdürü Recep Tatlıdilli; "Çocuklarımıza küçük yaşta yangın başta olmak üzere afetler karşısında paniğe kapılmadan neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz. Kurum ve kuruluşlara da bu eğitimleri hazırlıyoruz. Eğitimi çok önemsiyoruz. Eğitim ile sağlanan farkındalık çoğu zaman hayat kurtarıyor" diye konuştu.

Biga İtfaiyesinden tatbikat mesaisi

Biga İtfaiyesinden tatbikat mesaisi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT