1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Biga’da neşeli sınıflar oluşturuldu

Biga’da neşeli sınıflar oluşturuldu

Çanakkale'nin Biga İlçesinde eğitim-öğretime devam eden Fatih İlkokulu 1.ve 2.sınıf öğrencileri için sınıf ortamında kendilerini rahat ve güvende...

Biga’da neşeli sınıflar oluşturuldu

Çanakkale'nin Biga İlçesinde eğitim-öğretime devam eden Fatih İlkokulu 1.ve 2.sınıf öğrencileri için sınıf ortamında kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlamak amacı ile neşeli sınıflar oluşturuldu.

Öğrencilerin kişilik gelişimlerine olumlu katkı sağlamak amacı ile 8 sınıfta uygulanan neşeli sınıflar projesi ile öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinin iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesi hedefleniyor.

Neşeli sınıflar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlkokul Müdürleri ve öğretmenler tarafından gezildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Fatih İlkokulu Müdürü Ahmet Ulus, " Öğrencilerimiz bu proje ile kendi gücünün sınırlarını keşfederek deneme fırsatı buluyor. Paylaşmayı, çeşitli fikirler geliştirmeyi, farklı fikirlere saygı duymayı öğreniyor. Öğrencilere toplumsal duyarlılık ile yorumlama, bilgi ve beceri kazandırma amacı ile başlattığımız projede her sınıf kendi imkanları ölçüsünde oyun köşeleri hazırladı. Öğrencilerimize ileriyi görme becerisi, bütünü yakalama, birlikte başarma, kaliteli vakit geçirme, mantıksal düşünme becerisini kazandıracak proje ile teknolojik araçlara olan bağımlılıklardan uzaklaşılması sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

Biga’da neşeli sınıflar oluşturuldu

Biga’da neşeli sınıflar oluşturuldu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.