1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. BİK’in dijital dönüşüm çalıştaylarının ikincisi Diyarbakır’da yapılacak

BİK’in dijital dönüşüm çalıştaylarının ikincisi Diyarbakır’da yapılacak

'Yeni Nesil Gazetecilik" kapsamında yürüttüğü projelerle internet gazeteciliğinin, yerel basın işletmeleri için fırsata dönüştürülmesine katkı sunmayı...

BİK’in dijital dönüşüm çalıştaylarının ikincisi Diyarbakır’da yapılacak

'Yeni Nesil Gazetecilik" kapsamında yürüttüğü projelerle internet gazeteciliğinin, yerel basın işletmeleri için fırsata dönüştürülmesine katkı sunmayı amaçlayan Basın İlan Kurumu'nun, Erasmus+ K3 kapsamında 7 bölge / 7 ilde düzenlediği "Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijital Dönüşümü Çalıştayları'nın ikincisi Diyarbakır'da gerçekleşecek.

Moderatörlüğünü, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oğuz Demir'in yapacağı çalıştay, Dicle Üniversitesi Havuzbaşı Sosyal Tesisleri'nde 7 Mart 2017 Salı günü saat 10:00'da Basın İlan Kurumu Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan'ın konuşmasıyla başlayacak. Erasmus + K3, Avrupa Birliği Bakanlığı'nın Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasında toplantılar, tartışmalar yapmak ve istişarelerde bulunmak üzere tasarladığı bir program. Bu kapsamda çalıştaya, yapılan başvurular sonucu bölge çevresinden seçilen 25 genç katılacak. Katılımcılar, "Yeni Medya ve Yeni Gazetecilik" ve "İnternet Gazeteciliği ve Yeni Standartlar" başlıklı konuları müzakere edecekler, beyin fırtınası yaparak görüş, fikir ve önerilerini sunacaklar. Diğer bölgelerdeki çalıştaylar da yapıldıktan sonra, iki günlük "Ana Yapısal Diyalog Forumu" düzenlenecek, genel bir değerlendirme sonunda, oluşturulan rapor, politika öneri belgesi ve proje sonuç kitapçığı bütün üst düzey yetkililere Basın İlan Kurumu tarafından iletilecek.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.