Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 2. İnönü Zaferi mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. İnönü Zaferi'nin 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; "Ülkemiz tarihinde benzerine...

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 2. İnönü Zaferi mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. İnönü Zaferi'nin 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; "Ülkemiz tarihinde benzerine az rastlanır kahramanlıkların yaşandığı 2. İnönü Zaferi'nde büyük kahramanlıklar sergileyen aziz ecdadımızı rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Mesajında; Bilecik ve yakın bölgesinin 2. İnönü Zaferindeki rolüne değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları aktardı:

'Büyük bir zaferle sonuçlanan 2. İnönü Zaferi; yüce Türk milletinin, kayıtsız şartsız millet egemenliğine dayalı, tam bağımsız bir Türk devleti kurmak ve topraklarımızı düşman işgalinden kurtarma uğruna verdiği, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde çok özel bir yeri ve önemi olan bir zaferdir. Bizler bugün, atalarımızın ve aziz şehitlerimizin canlarını feda ederek bizlere emanet ettiği bu topraklarda aynı ayrıcalık ile gelecek nesillere bu emaneti taşıyabilme gayretinin gururunu yaşıyoruz. Bu zaferle milletimiz, bir kez daha en zorlu sınavlardan nasıl başarıyla geçtiğini bütün dünyaya göstermiştir. Milletçe atalarımızın bizlere bıraktığı bu çok değerli mirası, Cumhuriyeti, aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya kararlıyız. Kahraman ordumuzun azim, inanç ve fedakarlığıyla kazanılan İnönü Zaferi, İstiklal mücadelemizin önemli bir aşaması ve ilk büyük başarısıdır. Batı cephesinde elde edilen bu ilk başarı, nihai zafere giden süreçte ordumuza ve milletimize moral ve güç vermiştir. İnönü Zaferi ile Türk ordusu, Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Siz orada sadece düşmanı değil, Türk milletinin makus talihini de yendiniz" ifadelerinin vücut bulmasını sağlamıştır. Böyle anlamlı günleri, aziz vatanımızın hangi şartlar altında kurtarıldığını ve bu günlere nasıl geldiğimizi hatırlamak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için fırsat saymalıyız. Bu düşüncelerle, 2. İnönü Zaferi'nin 96. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

KAYNAK:

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar