1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bilecik’te 784 kişi okuma ve yazma bilmiyor

Bilecik’te 784 kişi okuma ve yazma bilmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Bilecik Valisi Tahir Büyükakın...

Bilecik’te 784 kişi okuma ve yazma bilmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Bilecik Valisi Tahir Büyükakın başkanlığında bilgilendirme toplantısı düzenlenirken, il genelinde yapılan alan taramasında okuma yazma bilmeyen kişi sayısının 784 olduğunun belirtildi.

Valilik binasındaki yapılan toplantıya, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammet Akgül ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, "Cumhurbaşkanlığımızın almış olduğu bir karar gereği ülkemizdeki okuma yazma seviyesini daha iyiye, daha yüksek rakamlara çıkarmak için bir seferberlik çalışması programı başlatıldı. Bu kapsamda ilimizde 5 Martta okuma yazma kursları başlatılacak. Böylesi önemli bir projede valilik olarak tüm imkanlarımızı sonuna kadar kullanmaya hazırız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan bu çalışmaya tüm kurumlarımız destek verecek. İlimizde okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşımızın kalmaması için çalışacağız. Gerekirse tek bir kişi için kurs açacağız. Bilecik bu projeden alnının akıyla çıkacaktır" şeklinde konuştu.

Bilecik'te 784 kişi okuma yazma bilmiyor

Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Bilecik il genelinde yapılan alan taramasında okuma yazma bilmeyen kişi sayısının 784 olduğunun belirtildiği toplantıda, kurslara başvurunun Halk Eğitim merkezleri, okullar ve muhtarlıklar aracılığıyla yapılacağı bildirildi. Kurslara bugüne kadar 211 kayıt yapıldığını bildiren yetkililer, bu sayının artacağını ifade ettiler.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT