1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Bilfen sporcuları başarıdan başarıya koştu

Bilfen sporcuları başarıdan başarıya koştu

Diyarbakır Bilfen Okulları, okul sporlarında rakiplerine karşı büyük üstünlük sağladı.

Bilfen sporcuları başarıdan başarıya koştu

Diyarbakır Bilfen Okulları, okul sporlarında rakiplerine karşı büyük üstünlük sağladı. Okulun Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Karakoç, "Türkiye şampiyonaları için de iddialıyız ve umutluyuz" dedi.

Son dönemlerde sporda elde ettiği başarılarla dikkat çeken Diyarbakır Bilfen Okulları, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleti ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen il içi spor faaliyetlerinde fırtına gibi esti.

Karatede Yıldız Kızlar 54 kiloda Ece Erdoğan ve 42 kiloda Zeynep Akçakmak şampiyon olurken, Küçük Kızlar Data'da Deniz Balıkçı ve Küçük Erkekler Data'da Muhammed Furkan Yazar üçüncülük kazanan sporcular oldu.

Satrançta da başarı elde edildi

Bilfen Okulları, satrançta da büyük başarılara imza attı. Yıldız Kızlar ve Küçük Kızlar Satranç takımları çifte şampiyonluk kazandırarak okulun gururu oldu. Küçük kızlar satranç takımı ise il ikinciliği kazandı. Başarı kazanılan bir diğer branş jimnastik oldu. Bilfen Okulları, küçük kızlar artistik jimnastikte Diyarbakır üçüncüsü oldu.

"Hiç bir şeyi esirgemeyeceğiz"

Diyarbakır Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Karakoç, il içi spor faaliyetlerinde başarı kazanan sporcuları kutlayarak; Türkiye şampiyonalarında başarı elde edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Karakoç, "Sporcularımızın elde ettiği başarılar okulumuz için önem taşıyor. Çok mutlu olduk. Türkiye şampiyonalarına katılacaklar ve orada da önemli başarılar bekliyoruz. Sportif faaliyetlere olan desteğimiz devam edecektir" dedi.

Bilfen sporcuları başarıdan başarıya koştu

Bilfen sporcuları başarıdan başarıya koştu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT