1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Bilgievleri Bilgi Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı

Bilgievleri Bilgi Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievleri'nin düzenlediği, Ödüllü Bilgi ve Kültür Yarışması'nda yarı...

Bilgievleri Bilgi Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievleri'nin düzenlediği, Ödüllü Bilgi ve Kültür Yarışması'nda yarı final heyecanı yaşandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievleri'nin düzenlediği Ödüllü Bilgi ve Kültür Yarışması devam ediyor. Yarı final heyecanının yaşandığı 4. sınıf öğrencileri, bilgi ve genel kültürleriyle yarıştı. Yarışmanın yarı final turunda yarışan Maria Anne, Mehmet Akif Ersoy, Ertuğrul Gazi ve Kazım Karabekir Bilgievleri finale çıkmaya hak kazandı.

Yarışmada öğrencilere, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Değerler Eğitimi ve Genel Kültür alanında 20'şer soru yöneltildi. Yarışmanın sonunda Maria Anne Bilgi Evi 20 sorudan 18'ine, Mehmet Akif Ersoy ve Ertuğrul Bilgievleri 17'sine, Kazım Karabekir Bilgievi ise 16'sına doğru yanıt verdi.

Ödüllü Bilgi ve Kültür Yarışması'nın finali 10 Şubat Cumartesi günü Uluslararası Gençlik Merkezi'nde yapılacak. Finalde öğrencilere 20 soru sorulacak. Eşitlik olması durumunda tüm Bilgievlerine 5'er soru daha sorulacak. Yine eşitlik bozulmazsa ikinci 5 yedek soruya geçilecek. Beraberlik bozulduğu anda yedek soruların sorulması durdurulacak. Yarışmada dereceye giren Bilgievlerine kupa ve hediye çeki verilecek.

Bilgievleri Bilgi Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı

Bilgievleri Bilgi Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT