1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: "Önlemler bırakılırsa bir ay sonra..."

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: "Önlemler bırakılırsa bir ay sonra..."

Tüm dünyayı ablukası altına alan yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bilim Kurulu üyeleri vatandaşlara evde kalmanın önemini her geçen gün daha da önemli konular aracılığıyla ifade ederken, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ise, Önlemler bırakılırsa bir ay sonra illerde nüfusun yarısı hasta olur..." açıklamalarında bulundu.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: "Önlemler bırakılırsa bir ay sonra..."

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara, "Önlemler bırakılırsa bir ay sonra illerde nüfusu yarısı hasta olur, hastalığın gidişatını halk belirleyecek" diye konuştu.

HaberTürk gazetesinden Ceyda Erenoğlu'na konuşan Kara, “Ülkemizde Covid-19 mücadelesi çok ciddiye alınıp başarılı şekilde sürdürülse de en ufak bir gevşeme kabul edilemez. Tüm önlemler bırakılırsa, hastalığın bulaştırıcılığı çok yüksek olduğu için kabaca 4 hafta sonra illerde nüfusun yarısı hasta olur ve bu rakamın üçte ikisi son iki hafta içinde hastalanacağı için hastaneler, sağlık sistemi ya da başka bir hizmet sorunu çözmeye yetmez.” uyarısında bulundu. 

 

HABERE YORUM KAT