1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü'den önemli tatil uyarısı

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü'den önemli tatil uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Twitter'dan tatil yapacak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü'den önemli tatil uyarısı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşlar için tatil tavsiyelerinde bulundu.

Tevfik Özlü, şu mesajları paylaştı:

  • Uçuş, transfer, otel, restoran, kafe, plaj, havuz, vb tatil ortamlarında kalabalıklaşmama ve sosyal mesafeyi koruma konusunda dikkatli olunur ve koronavirüs sertifikasyon kurallarına uyulursa tatil sorun olmayacaktır.
  • Rutin tatil formatımızı gözden geçirip, otel konaklamalı, deniz-plaj kalabalığına alternatif olarak; doğada başımızı dinleyebileceğimiz, daha izole, tatil seçeneklerini deneyebiliriz.

"TÜRKİYE’DE İNİŞ EĞRİSİ BAŞLADI"

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü, dün HaberTürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlamıştı.

Başlayan normalleşme sürecinin koronavirüs salgınına etkisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Özlü, şunları söylemişti:

  • Türkiye’de iniş eğrisi başladı. Dünkü rakam düşme eğilimindeydi. Bugünkü rakamı da görmek lazım. İlk intibalar umut verici ama 14 gün beklemek lazım
  •  Hava sıcaklığı da etkiliyor. Salgının hızı biraz kesildi. Türkiye'de iniş eğrisi başladı ama dünyada iniş eğrisi yok genel olarak bakıldığında ama duraklama var. Bu da olumlu bir gelişme.

 

Onur Berk İnce
Haber Editörü
HABERE YORUM KAT