1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BİLSEM sınav tarihi 2020 ne zaman? BİLSEM sınav tarihleri belli oldu mu?

BİLSEM sınav tarihi 2020 ne zaman? BİLSEM sınav tarihleri belli oldu mu?

BİLSEM sınav tarihi 2020 ne zaman? Sınav tarihleri belli oldu mu? Başvuru tarihleri ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Sınav ücreti ne kadar? soruları arama motorlarında sıkça araştırılmaktadır. Biz de sizler için bu merak edilenleri derledik. İşte detaylar.

BİLSEM sınav tarihi 2020 ne zaman? BİLSEM sınav tarihleri belli oldu mu?

BİLSEM sınavına gireceek olanlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Sınav ücreti ne kadar? Tüm merak edilenler haberimizde...

BİLSEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK 2020?

BİLSEM grup tarama sınavlarının tarihi, 4 Ocak-19 Nisan 2020 aralığında gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları 22 Nisan tarihinde duyurulacak.

Bireysel değerlendirme sınavı ise 1 Haziran-28 Ağustos tarih aralığında yapılacak. Sonuçları ise 4 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

BİLSEM BAŞVURULARI NE ZAMAN 2020?

25 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında sınıf öğretmenleri tarafından e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarının doldurulması işlemi gerçekleştirilecek.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

1- Kayıt Formu

2- Veli Muvafakat Belgesi

3- Öğrenci Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4- 2 Adet Fotoğraf

5- Örgün eğitim kurumundan alınan öğrenci belgesi

BİLSEM SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2018 BİLSEM sınavı için 50 TL ücret alınmıştı.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM’E NASIL BAŞVURULUR 2020?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu sınav ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılmaktadır. Diğer senelerden farklı olarak 2019 - 2020 Eğitim Döneminde veliler, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmasını talep edebilecek. Aslında dolaylı bir şekilde Bilsem sınavı başvurularının bireysel olarak yapılmasının önü açıldı. Sınava katılacak olan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan "gözlem formu" listesiyle aday gösterilmektedir.

BİLSEM BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

Öğrencilerin öğretmenler tarafından değerlendirilip E-Okul sistemine yükleneceği tarih aralığı 25 Kasım-6 Aralık tarih aralığı olacak. Bu başvuruların sonucu ise 25 Aralık tarihinde açıklanacak.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİREYSEL DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIR 2020?

Grup tarama uygulama sonuçları açıklandıktan sonra Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenen puan barajını geçen öğrenciler yine yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacaktır. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonları tarafından MEBBİS/BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecektir.

Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarının her biri için ayrı ayrı yapılacaktır. Bireysel değerlendirme aşamasında Bakanlık tarafından belirlenen puan barajını geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt olmaya hak kazanacaktır

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM GRUP TARAMA SINAVINDA NE SORULUR?

Tablet üzerinde uygulanan bu sınavda bir çok kategoriden sorular sorulur. Bu soruların benzerlerini www.bilsemonline.com da görebilecek ve sınava hazırlanabileceksiniz.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM'DE ADAY GÖSTERİLDİKTEN SONRA NE YAPMAK GEREKİR?

Aday gösterilen öğrencilerin tümü grup tarama sınavına (tablet üzerinde yapılan dijital uygulama) girmelidir. Öğrencinin bu sınava ne zaman gireceği il tanılama sınav komisyonu tarafından planlanacak ve öğrencilere randevu verilecektir. Grup tarama uygulaması tüm Türkiye’de tamamlandıktan sonra yetenek alanları bazında sonuçlara göre ülke ortalaması belirlenerek, bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler MEB kurumsal web sitesinden ilan edilecektir. Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM işlemleri modülü üzerinden randevu verilecektir.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri, 81 ilde 135 merkezde hizmet vermektedir.

BİLSEM Sınavı 2020 ne zaman? BİLSEM başvuru tarihleri 2020 ne zaman?

BİLSEM'DE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIR?

Bilim ve Sanat Merkezlerinde öğrencilere, akademik başarıyı ölçmeye yönelik herhangi bir işlem uygulanmaz, sınav yapılmaz, ölçme ve değerlendirmelerde puan ya da not kullanılmaz. Uygulanan eğitim programlarının her aşamasında Gözlem Formları kullanılarak izleme ve değerlendirme yapılır ve programın sonunda programı tamamlayan öğrencilere "Program Tamamlama Belgesi" verilir.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum