1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. BİLSEM’de yangın ve kurtarma tatbikatı

BİLSEM’de yangın ve kurtarma tatbikatı

Muğla Bilim ve Sanat Merkezinde AFAD, UMKE ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın katıldığı ortak tatbikat düzenlendi.

BİLSEM’de yangın ve kurtarma tatbikatı

Muğla Bilim ve Sanat Merkezinde AFAD, UMKE ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın katıldığı ortak tatbikat düzenlendi. Özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü BİLSEM'de akşam saatlerinde gerçeğiyle birebir bir senaryo gereği tatbikat düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü UMKE biriminin koordinasyonunda ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının desteğiyle gerçekleşen tatbikatta acil, afet ve olağandışı durumlara karşı müdahale senaryosuna karşı müdahale gerçekleştirildi.

Tatbikatla ilgili konuşan Merkez Müdürü Bekir Cevizci: "Ülkemizin yangın ve kurtarma konularında çok acı tecrübeleri var. Olası bir durumda hareket kabiliyetimizi ve hazır bulunuşluğumuzu test ettik. Yangın ve afetlere karşı öğrenci ve öğretmenlerimizin deney ortamında kalıcı öğrenme sağlamaları için bu tatbikatı düzenledik. İtfaiye ve UMKE ekipleri başarılı bir kurtarma ve müdahale işlemi gerçekleştirdiler. Her iki ekibin de hazır bulunuşluğu ve müdahale kabiliyeti gurur verici. Tatbikata katılan bütün ekiplere teşekkür ederim" dedi.

BİLSEM’de yangın ve kurtarma tatbikatı

BİLSEM’de yangın ve kurtarma tatbikatı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT