Binali Yıldırım hakkında çarpıcı iddia! Beklentisi bu değildi

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, AK Parti'de Genel Başkan Vekilliği görevine getirilen Binali Yıldırım'ın bu görevden memnun olmadığının partide konuşulduğunu iddia etti.

Binali Yıldırım hakkında çarpıcı iddia! Beklentisi bu değildi

AK Parti'de Genel Başkanlık görevinin yanı sıra . 58, 59 ve 60, 61, 64. Hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı görevinin yanı sıra parlamenter sistemin son başbakanı olarak adını tarihe yazdıran  İzmir Milletvekili Binali Yıldırım hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kulislerde adı Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı için geçen ancak kabinede yapılmayan değişikliğin ardından AK Parti'de Genel Başkan Vekili olarak görevlendiren Binali Yıldırım'ın bu görevinden memnun olmadığı öne sürüldü.

Binali Yıldırım hakkında çarpıcı iddia! Beklentisi bu değildi

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, yayımlanan köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Biliyorum, muhtemelen “Benim için her görev kutsaldır” diye açıklama yapacak. Biliyorum, burada yazılanları asla tasdik etmeyecek. Açık söyleyeyim, onu da anlıyorum. 

Binali Yıldırım’dan söz ediyorum...

Defalarca bakan oldu. AKP Genel Başkanlığı yaptı. Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı koltuklarına oturdu. 

Ancak...

Yeni dönem AKP siyaseti Yıldırım’ı eldeki joker gibi kullandı. Hor kullanma politikası nedeniyle, belediye adaylarının yenileni, sade bir İzmir milletvekili oldu. Herkes Cumhurbaşkanı yardımcılığına ya da kabinede kritik bir göreve geleceğini konuşuyordu. 

Binali Yıldırım hakkında çarpıcı iddia! Beklentisi bu değildi

Ama olmadı…

Yıldırım’a buluna buluna AKP’de yeni kararla sayısı ikiye çıkan genel başkanvekilliği bulundu. Yani tabiri caizse “eş genel başkan yardımcısı” oldu. Parti kulislerinde görüştüğüm isimlere göre, Binali Yıldırım’ın beklentisi bu değildi. Haliyle, memnun olmadığı da partide konuşuluyor.

Hatta...

Daha çok “icra” işini seven Yıldırım için bu görevin kişiliğine de pek uygun olmadığı anlatılıyor. 

Söylenenler haksız mı? Pek değil. "

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡