1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bingöl’de DBP’ye terör operasyonu: 1 gözaltı

Bingöl’de DBP’ye terör operasyonu: 1 gözaltı

Bingöl'de polis, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığı'na operasyon düzenleyerek 1 şüpheliyi gözaltına alırken, terör örgütü PKK ile ilgili...

Bingöl’de DBP’ye terör operasyonu: 1 gözaltı

Bingöl'de polis, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığı'na operasyon düzenleyerek 1 şüpheliyi gözaltına alırken, terör örgütü PKK ile ilgili dokümanlar ele geçirdi.

Bingöl Valiliği'nden operasyon ilgili yapılan açıklamada;" 155 Polis İmdat hattına yapılan "DBP içerisinde Abdullah Öcalan posteri asılı ayrıca içerisinde çok sayıda PKK afişleri ve resimleri asılı" şeklindeki ihbar ile ilgili çalışmalar neticesi Demokratik Bölgeler Partisi binasında polis tarafından arama yapıldı. Parti binasında yapılan aramada, 10 adet PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah ÖCALAN ile çeşitli örgüt mensuplarına ait çerçeveli fotoğraf, Bin 69 adet PKK/KCK Terör Örgütünü simgeleyen sözde bayrak flama ve PKK/KCK Terör Örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının bulunduğu bez parçaları, 2 adet PKK/KCK terör örgütü lehine hazırlanmış pankart, 33 adet PKK/KCK terör örgüt lehine hazırlanmış dergi, kitap gibi yayın ve 3 adet suç unsuru içerebileceği değerlendirilen dijital materyal elde edilmiştir. Konu ile ilgili adli işlem yapılmak üzere DBP İl Eş Başkanı Y. K. (52) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Kamu düzeninin sağlanması, vatandaşımızın huzur, güvenini sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve tavizsiz devam edecektir" denildi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT