1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Bingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu

Bingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu

Bingöl’de dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, kentte hayatı felç etti. Bir çok mahallede ev ve iş yerlerini su bastı. Kentin bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldığını söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Sağanak yağışın ardından meydana gelen sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu. '' dedi.

Bingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu

Meteoroloji tarafından günlerce uyarısı yapılan sağanak yağış Bingöl'de bir çok bölgede olumsuzluklara neden oldu. Gece saatlerinde başlayan yağış gündüz etkisini arttırarak sokak aralarını göle çevirdi. 

Yağışla birlikte Bingöl Belediyesi, kriz merkezi kurarak Mirzan, Yeşilyurt, Simani, Saray ve Şehit Mustafa Gündoğdu Mahalleleri başta olmak üzere kent genelinde su basan yerlerde çalışmalar yaptı, bazı evler de tedbir amaçlı boşaltıldı. 

Sel felaketiyle karşı karşıya kalınan ilde BİSKİ, Fen İşleri, Makina İkmal, Zabıta, İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleriyle çalışmalar yürütüldü. Selde zarara gören vatandaşların sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya çalışıldı. 

Bingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu

BELEDİYE BAŞKANI ARIKAN'DAN AÇIKLAMA

Sağanak yağışın özellikle 5 mahallede etkili olduğunu açıklayan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “ Ekiplerimizi yoğun bir şekilde bu mahallelere yönlendirdik. Akabinde hemen kriz merkezi oluşturarak, diğer ekiplerimizi vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu bölgelere yönlendirdik. Bingöl Valiliği öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarımızda da destek alarak gece-gündüz yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Vatandaşların mağduriyetlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için tüm gücümüzle sahada olduk, vatandaşımızın yanında olduk. Afet sonrası hızlı bir şekilde hasar tespit çalışmalarımızı da başlattık. Bu çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayarak, mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli desteği sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Bir kez daha tüm mağdur vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gece gündüz demeden canla başla çalışan ekip arkadaşlarıma ve Bingöl Valiliği nezdinde bizlerden desteğini esirgemeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetten muhafaza eylesin” şeklinde konuştu. 

Bingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili olduBingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili olduBingöl'ü sel vurdu! Belediye Başkanı Arıkan: Sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT